• 15.12.2022

Vianočná rozprávka ožije v Trnave

 Námestie svätého Mikuláša v Trnave sa opäť premení na stredoveké vianočné trhovisko. Počas troch dní od 16. do 18. decembra prinesie návštevníkom výnimočný zážitok a priblíži prostredie ako z tradičných slovenských rozprávok.

Na námestí pod trnavskou bazilikou sa bude odohrávať scéna ako zo slovenských vianočných filmov, ktorých sa tu už natáčalo niekoľko. Ocitnúť sa v rozprávke priam naživo a nielen prostredníctvom obrazovky, budú môcť tí, ktorí navštívia tento víkend Trnavu. Predajcovia v stredovekých kostýmoch budú priamo na mieste vyrábať vianočné oplátky, šporheltové dolky s voňavým roztopeným maslom či punč zohriaty priamo nad praskajúcim ohňom.

„Deti s rodičmi budú môcť nahliadnuť do práce rúk kováča či obuvníka, nazrieť do výrobne šípov, ale aj sledovať živý adventný kalendár. V rámci neho budú prebiehať vystúpenia artistov, šermiarov, ohňová šou, mečový tanec či sv. Mikuláš skrývajúci sa v jednom z okienok. Keďže ide o dobové trhy, v stánkoch nájdu aj drevené hračky, ručne robené bábiky alebo cínových vojačikov. Stredovekí remeselníci a zabávači vytvoria vianočnú atmosféru ako z rozprávky,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Návštevníci trhov si budú môcť zakúpiť med priamo od včelára, vymodelovať voňavú vianočnú sviečku či ochutnať vlastnoručne vyrobenú vianočnú oblátku. Deti isto poteší ohrada so živými zvieratami.

Stredoveké adventné trhy sa na Námestí sv. Mikuláša v Trnave konajú už desiaty rok. „Sú pripomenutím najväčšej slávy mesta, kedy sa tu konal pravidelný sobotný trh za čias Uhorského kráľovstva,“ dodáva Alexander Prostinák.

Stredoveké adventné trhy
piatok 16. 12. 2022 od 12.00 h. do 19.00 h.
sobota 17. 12. 2022 od 10.00 h. do 19.00 h.
nedeľa 18. 12. 2022 od 10.00 h. do 18.00 h.


Zdroj foto: Región Trnava

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.