OSTROV VEČNEJ JARI

Nejeden z nás sníva o krásnej dovolenke. Mnohí už s predstihom listujú katalógy rôznych cestovných kancelárii alebo surfujú po internete, aby našli krásne miesto, ktoré by mohli navštíviť.

Aj ja som minule náhodne objavila zaujímavé informácie, ktoré ma presvedčili o tom, že dovolenka na Madeiru môže byť skutočným zážitkom. Toto miesto je považované za skutočný raj na zemi. Má viacero zaujímavých, mohli by sme povedať, že až básnických pomenovaní, napríklad Súostrovie vulkanického pôvodu, Zelená perla Atlantiku, Ostrov kvetov, či Ostrov večnej jari. Za najväčší poklad tohto miesta sú považované prírodné krásy. Ostrovy sa tu tiež nazývajú ostrovmi večnej jari, a to najmä vďaka prúdeniu Golfského prúdu, vďaka ktorému je teplota na týchto ostrovoch okolo osemnásť stupňov.

Najčastejšie návštevníci navštevujú ostrovy Madeira a Porto Santo.

Madeira je ideálnym miestom na trávenie aktívnej dovolenky. Je tu veľmi veľa turistických trás, vybrať si môžete podľa ich náročnosti takú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Sú medzi nimi aj skutočne náročné trasy, ktoré sú sústom pre tých najzdatnejších turistov. Po ich zdolaní ich však čaká úžasná odmena v podobe krásneho výhľadu, ktorý odhalí mnohé zaujímavosti tohto ostrova. Pekné zážitky môžete získať aj pri prechádzkach vavrínovým pralesom, hlbokými údoliami alebo po plošinách, ktoré sú plné pasúcich sa kráv a oviec.

Madeira je ostrovom najmä pre nadšencov turistiky a prírody, no na svoje si prídu aj tí, ktorí radi oddychujú na pláži. Na Madeire sa síce nachádza len niekoľko, ale zato veľmi zaujímavých pláži, ostrov Porto Santo ich má niekoľko kilometrov, kde si môžete oddýchnuť po každom zaujímavom výlete.

Kasíno na ostrove asi nenájdete, ale nič vám nebráni v tom, skúsiť šťastie na icasina.sk. Nájdete tu veľké množstvo zaujímavých kasínových hier s podrobným návodom a vysvetlením, ako ich hrať, takže ich môžete smelo vyskúšať. Veľmi obľúbená je online ruleta.