Prečo  navštíviť túto sezónu Grécko?

Grécko je úchvatné a plné zaujímavých miest. Európsky drahokam. Grécko neznamená iba pláž a more, ale aj bohatú históriu, nádhernú prírodu a vynikajúcu kuchyňu. To je len zlomok z toho, čo tu zažijete. Grécko ukrýva mnoho pokladov, za ktorými sa oplatí vycestovať. Mnohí turisti ho radia k najkrajším prímorským krajinám na svete. Predstavuje raj na zemi nielen pre svoju jedinečnú klímu, ale aj pre množstvo historických pamiatok. Krajina má veľké prírodné bohatstvo a ponúka aj služby na úrovni.

Prečo  navštíviť túto sezónu Grécko?

Výborná teplá klíma

Stredomorská klíma a čisté teplé more je zárukou dovolenkovej istoty, ak ste turisti, ktorí prahnú po horúcej klíme a teplom mori. V Grécku si užijete, najmä na južnejších ostrovoch, množstvo tepla a slnečných lúčov. Počasie je tu stále, bez výkyvov, priam stvorené pre dovolenkovanie. Počas leta nezvykne pršať ani silno fúkať, more nie je vlnisté.

Krajina neleží len na pevnine, ale rozprestiera sa aj na tisícich ostrovoch. Atmosféra je magnetizujúca, podmanivá. Príroda je nedotknutá, na niektorých ostrovoch sú dokonca pustatiny a jednoduché obydlia. Je nutné zdôrazniť, že ostrovy nie sú veľmi rozvinuté. Do romantických útesov a ostrovčekov sa  však väčšina turistov ihneď zamiluje na prvý pohľad a ostane im verná.

Pohostinnosť a prívetivosť miestnych

Gréci sú európsky národ, kde väčšina veriacich je ortodoxná. Predstavujú  pohostinný národ, ktorý sa snaží  turistom vyhovieť v ich požiadavkách. Služby sú na úrovni. Oplatí sa navštevovať pre lepší komfort 3 a 4 hviezdičkové hotely. Pre ľudí, ktorí si potrpia na luxus, tak odporúčame navštíviť 5 hviezdičkové hotely.

Výborná gastronómia

Stredomorské špeciality sú fantastické a potešia všetkých gurmánov. Pre krajinu je typický grécky gyros, tzaziki, paradajkové šaláty, grécky jogurt s medom, kôpor a grilované špeciality. Stredomorská strava je obohatená o ryby a morské špeciality.

Kam sa vybrať na dovolenku?

Hlavné mesto Atény je jedinečné a oplatí sa ho navštíviť na jednodňový alebo dvojdňový výlet. V Aténach rozhodne treba navštíviť Akropolu, Apollónov chrám, Periklovu univerzitu, Námestie Syntagma, prístav Pireus, Olympijský štadión a iné zaujímavosti.  Atény sú situované v oblasti Atiky. Avšak táto oblasť nemá až také teplé more ako južné ostrovy, preto na prežitie naozaj teplej dovolenky je vhodnejšie vybrať si spomedzi mnohých južných ostrovov, napríklad Rhodos, Kréta, Zakynthos alebo Kos.

Prečo  navštíviť túto sezónu Grécko?

Čo treba určite vidieť?

Grécko je starobylá krajina s bohatým antickým dedičstvom. Rhodsky kolos na ostrove Rhodos je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v krajine. Hlavné mesto Rhodos je tiež úchvatné a stojí za navštívenie. Čaká tam na vás Palác veľmajstrov a fontány. Na ostrove Kréta vás zase uchvátia jedinečné pláže Baloos a Elafonisi, ktoré sú obmývané tyrkysovými lagúnami.

Z historických miest sa oplatí vidieť mestá a starobylé prístavy Chania, Agios Nikolaos a Heraklion. Ostrov Santorini je sopečný ostrov a vychytená wedding destination. Malebné bielo- modré domčeky na sopke, pomedzi ktoré sa prechádzajú oslíky s turistami, dotvárajú neopakovateľný ráz mesta. Turista tu objaví jedinečnú architektúru ako nikde inde na svete, geniálnu chuť miestneho vína, červené a čierne pláže. Navštíviť treba najmä mesto Oia.

Meteora je miestom zaradeným do UNESCO, kde je situovaných desať mníšskych chrámov postavených na skalách týčiacich sa vo výškach niekoľko sto metrov. Kláštory vznikli v 15. storočí. Síce tam stále žijú mnísi, ale slúžia skôr už ako atrakcia pre turistov. Aj kvôli týmto dôvodom si Grécko zamilujete, pretože je jedným z top prímorských štátov v Európe s obrovským bohatstvom. Vyberte sa na dovolenku práve do tohto čarokrásneho raja.

Natalie
Autor fotografie:Natalie