DENNÍK RELAX - Neviete, kam na dovolenku? Skúste Sardíniu

Neviete, kam na dovolenku? Skúste Sardíniu

Momentálne vyhrotená situácia v Európe spôsobila zvýšenie návštevnosti domácich dovolenkových stredísk ako napríklad Vysoké a Nízke Tatry, Bešeňová, Veľký Meder, Štúrovo, Senecké jazerá a mnohé iné. Ak predsa len patríte k tým, ktorí majú radšej dovolenku pri mori, skúste ešte tento rok stihnúť dovolenku na Sardíniu.

Nájdite si výhodný last minute

Keby ste kupovali dovolenku ešte pred začiatkom sezóny, zaplatili by ste za dovolenku v Sardínii viac. Ak ale kupujete last minute dovolenku do tejto destinácie, výrazne ušetríte. Dokonca až niekoľko desiatok eur, čo môže byť pre vás naozaj výhodné.

Aké zaujímavosti by ste ale mali vedieť ešte predtým, ako pôjdete na tento krásny ostrov vzdialený kúsok od Korziky, od ktorej ju delí známa úžina Bocche di Bonifacio?

  • Pobrežie Korziky meria vyše 1800 km, čo znamená, že ak by ste ho chceli prejsť celé, museli by ste počas celého dňa sedieť v aute.
  • Nájdete tam famózne skalnaté útesy a pekné pláže.
  • Budete si môcť pozrieť klasické sardínske dedinky, luxusné strediská a prístavné mestá.
  • Pobrežie Costa Smeralda ponúka nádherné zákutia na kúpanie.
  • Z prístavu Palau jazdia výletné lode na súostrovie La Maddalena.
  • Nachádza sa tam ružová pláž Spiaggia Rosa (na Budelli) a obdivovať môžete aj Cala Tahiti.


Sardínia je neuveriteľne krásny ostrov. Ponúka hory, ale aj krásne pláže. Verte, že práve na tomto ostrove sa budete cítiť ako v rozprávke. Zbaľte si svoje obľúbené topánky New Balance a pochoďte každé zákutie tohto krásneho ostrova. Máte sa na čo tešiť.