Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Miesta, ktoré akoby neboli ani na Zemi. Vraj tam zastal čas?!

Letná sezóna je úspešne za nami a opäť sa môžeme pustiť do každodenných povinností. Ani s prácou to netreba preháňať a vždy je dôvod na dovolenku! Oddych je celoročnou záležitosťou, tak prečo to obmedzovať výlučne na leto? Čo tak skorá jeseň alebo odísť pred zimou do príjemného exotického tepla? Prinášame vám zopár tipov na nádherné miesta, kde cítiť úplne odlišnú atmosféru, na akú sme si počas dovoleniek zvykli.

O krásnom španielskom regióne Aragónsko nie je počuť tak často ako o typických prímorských lokalitách. Toto miesto je ideálne na turistiku, prechádzky miestnymi parkmi alebo typický únik pred hlukom veľkomiest. V regióne je veľa malých dediniek, kde spoznáte príjemných a ochotných obyvateľov. Je to nádherná pyrenejská oblasť, ktorú by ste v Španielsku nemali obísť!

Menšia pobrežná dedinka na severe Brazílie nesie dosť jazykolamný názov, no oplatí sa ju aspoň raz navštíviť! Nádherná Jericoacoara aj keď ponúka takmer dokonalé podmienky na surfovanie, turisti si tu užívajú predovšetkým ticho a pohodlie. Je tu rozľahlá púšť a čaká vás príjemné osvieženie v krištáľovo čistej vode.

Je mnoho oblastí v Pakistane, ktoré sú ako z iného sveta. Údolie, skaly a všade samé ticho! Tak je to aj v Údolí Kalash, kde si vychutnáte prechádzky horskými cestičkami a príjemný svieži vzduch.

Romantiku ako na dlani si môžete vychutnať v nejednom nemeckom regióne. Preneste sa do 17. až 18. storočia v príjemnom mestečku Hann. Je tu stoviek drevených domčekov, málo výdobytkov moderného staviteľstva, čo robí z mestečka ďalšie vychýrené sídlo na únik pred „vonkajším“ svetom.

Všetci si potrebujeme raz za čas utriediť myšlienky a venovať sa sebe. Dovolenka je ideálnym druhom relaxu, avšak nie každý sa teší z davov turistov. Ticho lieči, a tak si urobte zastávku v jednom z našich tipov na vytúžený relax.  

Tatiana    
Autor fotografie:www.pixabay.com