Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Kam utiecť pred zimou k moru?

Na zimných mesiacoch u nás nie sú krásne len Vianoce či silvestrovské oslavy, ale celková „mrazivá“ atmosféra. Po horúcom lete je toto obdobie priam balzamom pre naše telo. Každé ročné obdobie je výnimočné, ťažko posúdiť, ktoré je TOP. Lepšie ako porovnávanie je spojiť príjemné s užitočným. Užite si zimné krásy v pokojnom rodinnom kruhu a neskôr si spoločne naplánujte dovolenku tam, kde je leto „večné“.

Ak ste sa už nabažili zimy a chladu, doprajte si slnka a oddychu na tých najkrajších plážach v celosvetovo obľúbených letoviskách. Aj v zimnom období máte stovky možností, no skutočná exotická dovolenka je aj finančne nákladnejšia.

Každé „za“ má aj svoje „proti“, a tak si musíte vyberať podľa vlastných osobných, zdravotných aj finančných možností. Na dovolenke si treba dopriať veľa zábavy, športu aj spoločných výletov. Ak sa o to plánujete ukracovať, nemá to význam a radšej zostaňte pri rodinnom krbe doma.

Ak už máte vo všetkom jasno a ste pevne rozhodnutí, že sa túto zimu vyberiete na perfektnú rekreačnú dovolenku, ponúkame hneď niekoľko tipov. Ktoré sú to?

Egypt nadovšetko!

Do zoznamu TOP celoročných prímorských destinácií rozhodne patrí aj Egypt so všetkými svojimi najznámejšími oblasťami. V zimných mesiacoch sa tu teploty ledva vyšplhajú nad 25°C , a tak môžete zahájiť veľa fakultatívnych výletov do púšte, k pyramídam alebo si užiť obľúbenú plavbu po Níle. Tá je medzi turistami veľmi obľúbenou! Najväčší turistický ruch je v letovisku Hurghada, no nezaostáva ani nové, moderné stredisko Marsa Alam.

Túžite po intenzívnejšom teple a pôvabnejšej exotike? Výborným tipom sú Maldivy alebo ostrovy v Karibskom mori

Sú zárukou rajskej plážovej dovolenky s nadštandardným servisom. Tu vás budú obklopovať tropické záhrady a na celkovej noblese pridávajú súkromné areály s vilami a privátnym bazénovým komplexom. Maldivy sú zoskupené v Indickom oceáne a aj v období od decembra do februára je teplota vody 28 – 29 °C.

Ak máte chuť okúpať sa v azúrovom mori a z dovolenky sa vrátiť opálení dobronzova, neodmietnite ponuku zájazdov na ostrovy v Karibskom mori. Teplota vzduchu dosahuje horúcich 29 °C. Obľúbenými destináciami je stále Kuba, Bahamy, ale aj Mexiko a Jamajka. Užite si príjemnú, ale hlavne horúcu zimu!     

Tatiana         
Autor fotografie:www.pixabay.com