Inšpirujte sa prehľadom najkrajších vodopádov na svete!

Krásy našej planéty nie sú ukryté len v obľúbených prímorských destináciách, ale na akomkoľvek mieste. Mnohým sa už zunovalo vyberať si rodinnú dovolenku len podľa prístupných pláží, viac sa turisti zameriavajú na dobrodružstvo a celodenné výlety. Moria alebo vodopády? Dnes dajme šancu práve vodopádom!

Plitvické vodopády

Aby sme vás hneď nezaťažovali náročným a zdĺhavým cestovaním, obzrite si krásne Plitvické vodopády. Niet žiadneho prestížneho svetového zoznamu, v ktorom by práve tento prírodný chorvátsky skvost nebol na prvých priečkach. Je to národná prírodná rezervácia, ktorú tvorí 16 mohutných vodopádov. Vytvárajú nádherné kaskády. Voda je tyrkysová a na bielych skalách podnecuje naozaj krásne vizuálne úkazy. Ako z rozprávky...

Inšpirujte sa prehľadom najkrajších vodopádov na svete!

 

 

Angelov vodopád

K rozprávke nemá ďaleko ani jedinečný Angelov vodopád. Za ním si už budeme musieť čo-to vycestovať, no pre tú krásu sa to rozhodne oplatí. Je to najvyšší vodopád sveta, nachádza sa vo venezuelskej džungli, pričom prístup k nemu je obmedzený, vraj ho najlepšie pozorovať len z vtáčej perspektívy.

 Zdroj obrázku: https://sk.pinterest.com/

 

 

 

Inšpirujte sa prehľadom najkrajších vodopádov na svete!

Zdroj obrázku: www.pixabay.com

Vodopád Jog v Indii

O niečo menej známy, no rovnako atraktívny ako aj predchádzajúce vodopády je Jog v Indii. Uznania sa mu dostáva najmä v období dažďov. Vtedy je doslova obrovským. Podľa mnohých cestovateľov je jedným z najkrajších prírodných útvarov z celej Indie vôbec.

 

 

Inšpirujte sa prehľadom najkrajších vodopádov na svete!

 

 

 

 

Vodopád Dettifoss na Islande

Náš obdiv má aj krásny vodopád Dettifoss na Islande. Je silný, s gigantickým prietokom vody až do 500 m3 za sekundu. Prístup k vodopádu je udržiavaný, vedú tam viaceré náučné chodníky ako súčasť národného parku.

 Zdroj obrázku: www.pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

Spomínané vodopády nie sú síce tak známe a popularizované ako napríklad Niagarské či Viktóriine, no majú svoje jedinečné čaro, pre ktoré sa oplatí ich vidieť. V zime sú, samozrejme, podmienky na túru k vodopádom veľmi obmedzené, priam nebezpečné. Považujte tento prehľad za výbornú inšpiráciu hneď, ako sa začne topiť sneh.  

Tatiana  
Autor fotografie:www.pixabay.com