DENNÍK RELAX - Famózne svetové dovolenky, ktoré by ste raz mali vyskúšať

Famózne svetové dovolenky, ktoré by ste raz mali vyskúšať

Leto sa blíži míľovými krokmi a vy možno zvažujete, kam ísť tohto roku na dovolenku. Vybrať si zo širokej ponuky cestovných kancelárií nie je jednoduché. Každá destinácia má svoje čaro. Sú miesta, ktoré by ste pri rozširovaní svojich cestovateľských obzorov nemali rozhodne vynechať. Za jedno leto to určite nestihnete, ale postupne sa vám to podarí. Nechajte sa inšpirovať.

  • Plavby loďou

Ak dovolenka na jednom mieste nie je nič pre vás,  vyskúšajte plavbu loďou. Dovolenkové lode sú vybavené podobne ako hotel, nájdete tam bazén, fitko, reštaurácie, večer sa môžete zabávať pri spoločenskom programe. Výhodou je, že takmer každý deň loď stojí v inom meste a máte celý deň na to, aby ste si mesto pozreli a trochu ho spoznali. Niektoré lode ponúkajú možnosť zdržať sa v niektorých mestách aj viac dní.
 

  • Bývajte v toskánskej vilke

Romantiku a pokoj Toskánska by ste mali zažiť bez ohľadu na to,  či máte alebo nemáte partnera. Tu nehľadajte párty, ale skôr čarovný pokoj a oddych. Prenajmite si malú vilku s vidieckym nádychom a domov sa vrátite ako znovuzrodení. Môžete sa vybrať na výlety do neďalekej Pise či Florencie. V tom prípade sa vám oplatí prenajať aj auto. Každopádne, dobrodružstvo je zaručené.
 

  • Zažite Ameriku v New Yorku

Ak vás nelákajú pláže a slnko, vyskúšajte Ameriku a vyberte sa rovno do New Yorku. Rátajte však s tým, že tu bude musieť niečo vydržať aj vaša peňaženka. Známa Socha slobody, Time Squere alebo ospevovaný Manhattan by ste nemali vynechať. Oddýchnuť si môžete v obľúbenom Central Parku. Určite si však neberte veľa batožiny, v New Yorku sa oplatí nakupovať.
 

  • Užite si francúzske lahôdky na riviére

V prípade, že hľadáte dobré jedlo, čisté more, nádherné pláže a pekné počasie vyberte si prímorskú oblasť  „Cote d´Azur“. Skladá sa z troch známych, ale nie najlacnejších miest: Saint Tropez, Nice a Cannes. Výhodou je, že máte širokú voľbu ubytovania, záleží len na vás, akí ste nároční. Či vás láka dokonalý servis hotela, alebo malý apartmán kúsok od pláže, kde si budete chodiť kupovať crosainty do neďalekej pekárne.


Pri výbere dovolenky by ste mali zvážiť aj svoje úspory. Zaplatiť si drahú dovolenku, kde si nebudete môcť toho veľa dovoliť, asi nebude najlepším výberom. Preto radšej skúste tie destinácie, ktoré sú pre vás prístupné v každom smere.

 

Autor: Andrea Zummerová