Ruka Hore v Novom Meste nad Váhom strieborná

Počas vianočných sviatkov sa v Novom Meste uskutočnil tradičný dvojdňový turnaj v sálovke – Memorial Ivana Stana.
Zúčastnili sa ho aj Piešťanci pod názvom Ruka Hore s.r.o.
Piešťanci išli do kvalitne obsadeného turnaja s „malou dušičkou“, no už v prvom zápase ukázali, že nebudú „fackovacím panákom“ a porazili Texas Ilava 4:3.
V druhom zápase narazili na River, ktorý viedol Milan Ivana, no ani on nezabránil Piešťancom v ďalšej výhre v pomere 4:3.
Tretí zápas v skupine nastúpili proti domácim druholigovým sálovkárom Varion.
Ani oni nedokázali rozbehnutých Piešťancov pokoriť a po tuhom boji sa museli uspokojiť s bodom za remízu 2:2.
Druhý hrací deň začali Piešťanci už tradične, výhrou nad AirLuft 4:3 a zo skupiny postúpili z druhého miesta zásluhou horšieho skóre ako Varion.
Štvrťfinále proti Monte Negro začali veľmi zle a po chvíli prehrávali už 0:2, nakoniec sa však tešili z jednoznačného víťazstva 8:3.
Zo zápasu na zápas sa lepšiaci Piešťanci narazili v semifinále opäť na domácich Varion.
Opäť začali veľmi zle a prehrávali 0:2.
Zlepšenou hrou a zásluhou gólov Prekopa, Hlaváča a Směřičku otočili na 3:2 a keď domáci 40 sekúnd pred koncom nepremenili pokutový kop, Ruka Hore putovala do finále.
V tom sa stretli so svojimi „parťákmi“ zo šatne, obhájcami prvenstva mužstvom AS69.
Finále ako remeň malo jedinú chybu – slabých arbitrov, ktorí ho nezvládli.
Piešťanci sa dostali do vedenia 2:0, no tesne pred prestávkou prišla diskutabilná penalta a bolo 2:1.
V úvode druhého polčasu svoje vedenie zvýšili na 3:1, no prišla strela od polky a loptu za čiarou videlo zo 400 prítomných len rozhodcovské duo – 3:2.
To Piešťancov vyviedlo z miery a o chvíľu bolo 3:4, no nevzdali sa a minútu pred koncom Hlaváčom vyrovnali na konečných 4:4.
Na rad prišla penaltová ruleta.
Hneď prvý pokus nedal Jaro Prekop a keďže AS69 nezaváhali ani raz, tešili sa z trofeje za prvé miesto.
Neporazené mužstvo Ruka Hore sa tak v svojej premiére na turnaji tešilo z druhej priečky a uznania súperov.
Ruka Hore s.r.o. reprezentovali hráči PFK Piešťany Martin Směřička, Jozef Halás, Dano Rapavý, Michal Masár a Juraj Valo, bývalí hráči PFK Jaroslav Prekop, Jozef Glos, Stanislav Hlaváč a Jozef Glos. Jediným „nepiešťancom“ bol brankár Matej Trebatický.
Veľká vďaka patrí manažérovi tímu a majiteľovi firmy Ruka Hore s.r.o. - Michalovi Procházkovi, ktorý sa príkladnou starostlivosťou o hráčov taktiež zaslúžil o tento veľký úspech.