Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Šesť príbehov a Hydra od Matta Weslowskeho. Desivé, napínavé a temné

Šesť príbehov a Hydra od Matta Weslowskeho. Desivé, napínavé a temnéJe to autor, ktorý brilantne spája gotickú, hororovú mágiu s krimi a fantasy. Vzbudí vo vás nepríjemné pocity, prebudí paranoju, zúfalstvo a strach. Postupne rozpletáte spletité prípady, nazeráte do čiernych temných duší a prekvapivo žmurkáte nad nečakanými zvratmi.

Anglický spisovateľ Matt Wesolowski.
V slovenčine už vyšli dve knihy: samotných Šesť príbehov a Hydra. V zahraničí je vonku aj tretí diel Najdúch, pričom práva na sfilmovanie jednotky už kúpila spoločnosť Fox Searchliht a plánuje sa nakrúcať televízny seriál.

Šesť príbehov a Hydra od Matta Weslowskeho. Desivé, napínavé a temné

 

 

 

Šesť príbehov

Šesť príbehov je prvý diel bestsellerovej série, ktorú autor napísal ako prepis podcastu.
Jedno telo, šesť príbehov. Ktorý z nich je pravdivý?
Online žurnalista Scott King vyšetruje záhadnú smrť tínedžera spred dvadsiatich rokov a pripravuje podcast, v ktorom vedie rozhovory so šiestimi účastníkmi osudného výletu na Scarclawskú pahorkatinu. Predstavuje poslucháčom šesť rozličných uhlov pohľadu na tragickú udalosť. Prešlo už veľa rokov, niektoré výpovede sa trošku odlišujú, respondenti si spomínajú na rôzne veci...otázkou je, kto hovorí pravdu a kto klame? Každý sa snaží zatajiť niektoré hriechy mladosti, no všetko postupne vychádza na povrch.

 

 

Šesť príbehov a Hydra od Matta Weslowskeho. Desivé, napínavé a temné

 

 

Hydra

Už na začiatku vás doslova ovalí vražda...a nie hocijaká. Doslova rodinný masaker.
V jednu chladnú novembrovú noc v roku 2014, v malom meste na severozápade Anglicka, dvadsaťjedenročná Arla Macleodová kladivom ubila na smrť svoju matku, otca a mladšiu sestru.

Teraz je uväznená v psychiatrickom ústave, odkiaľ poskytne exkluzívny rozhovor Scottovi Kingovi, investigatívnemu žurnalistovi, ktorého podcast Šesť príbehov sa stal internetovou senzáciou. Kinga úplne pohltí komplikovaný prípad, v rozhovoroch s piatimi svedkami a s Arlou sa snaží zistiť, či zníženie jej zodpovednosti za zločin bolo správne.

Ako postupne rozpletá zamotané príbehy, spozoruje, že sám sa stal obeťou internetových trollov a vydierania. Ocitne sa vo svete zakázaných „hier“ a záhadných čiernookých detí, ktorých existencia, zdá sa, ďaleko presahuje halucinácie vrahyne...

Hydra je opäť napísaná ako prepis podcastu a postupne odhaľujeme desivé súvislosti a pozadie trojnásobnej vraždy. Na povrch vychádzajú internetoví trollovia, čiernooké deti i stratené deti, ktoré chcú pomocou únikových hier odísť do iného sveta.

Matt Wesolowski je talentovaný a šikovný autor. Má všetko premyslené, nasadí doslova vražedné tempo a vtiahne vás do záhadných prípadov. Prepracované postavy i zápletky, tiesnivá a tajuplná atmosféra v pozadí, a snaha o nečakané finále, ktorým by čitateľa šokoval.
 Šesť príbehov a Hydra od Matta Weslowskeho. Desivé, napínavé a temné