Alica Bartková : Šťastné konce, nešťastný svet

Aký je súčasný život dnešných tridsiatnikov v meste? Je to sex, drogy, alkohol a veľa práce, alebo žiadajú od života niečo viac, aby naplnili očakávania staršej generácie?

Najnovší román Alice Bartkovej Šťastné konce, nešťastný svet sa číta ako akčný triler odohrávajúci sa na poli medziľudských vzťahov! Traja aktéri príbehu podávajú svoj pohľad na príčiny a dôsledky, ktoré ich karmicky spojili do krátkeho príbehu. Spolu zastupujú nemalé spektrum súčasnej generácie a nastavujú jej zrkadlo.

Tá dnes žije rýchlo, občas hlučne, pre prítomný okamih, pizza, mnohí bez cieľa, bez záväzkov, netrpezlivo, skratkou, občas stereotypne a občas príde do cesty nevera…

Soňa s Petrom predstavujú ideálny manželský pár – aspoň v očiach okolia. Peter si postavil Soňu na piedestál, je centrom a náplňou jeho života, až kým ju nepristihne v posteli. S iným. A vtedy sa mu zrúti celý svet. Nespravil scénu, nepovedal ani slovo, iba si v rýchlosti zbalil pár vecí a zutekal. Rozvodom sa príbeh nekončí, v skutočnosti iba začína, obaja žijú samostatný, oddelený život, ale je tu ešte niečo…
Nezvyčajné vyústenie zapríčinené neverou je zobrazené veľmi citlivo, s mimoriadnym postrehom, pričom nevera v podaní autorky odráža súčasný život v celej jeho zložitosti a bizarnosti.

Alica Bartková, ktorá sa neskrýva pod pseudonym, patrí medzi výrazné talenty dnešnej mladej generácie Z každodennosti urobila čítanie, ktoré môže viesť k závislosti. Svoje rukopisy dosiaľ dlho schovávala v šuflíku, kde podľa vzoru tých najzaujímavejších príbehov čakali na objavenie. Je len veľmi málo autorov, ktorí sa svojím rozprávačským umením dokážu dostať čitateľovi hlboko pod kožu a vyvolať zimomriavky.

Nie všetky konce bývajú šťastné, prečítať si tento román rozhodne nie je nešťastným začiatkom. Pozor však na rýchlu jazdu, treba sa pripútať, aby koniec neprišiel príliš neskoro v noci.

Súťaž o dve knihy!

Súťažná otázka: Ako sa volajú manželia z tohto príbehu?

Odpoveď: Soňa a Peter

Výhercovia: Ondrej Matula zo Svätého Jura a Katarína Ozimyová z Komárna