Zverte sa do rúk prírode a buďte zdraví

V poslednej dobe sa čoraz viac objavujú reklamy s prírodnou kozmetikou. Nie je to žiaden novodobý objav, no aj tu platí, že trend sa objavuje, stráca a opakuje. Biokozmetika sa používa po tisíce rokov po celom svete. Čoraz viac sa ľudia odvracajú od veľkých značiek, najmä kvôli chemickým zložkám, ktorých pôvod a reálne účinky pozná len naozajstný odborník na danú problematiku a nie lajk pri regáli v drogérii.

Etika je dôležitá
Na trhu dnes nájdete v prírodnom variante naozaj všetko. Starostlivosť o vlasy, zuby, pleť aj pokožku celého tela môžete zveriť do rúk prírode. Základom takejto kozmetiky sú prírodné oleje získavané z rastlín. Neskôr sú do nich pridávané ďalšie látky, ktoré majú svoj pôvod taktiež v prírode. Dôležitý je pôvod aj spracovanie surovín, spôsob konzervácie aj parfumovania. Eticky prihliadajú na zber surovín, berúc do úvahy aj zaobchádzanie so zamestnancami.

Bylinky naozaj na všetko
Určite ste sa už aspoň z počutia stretli s boreliózou. Toto ochorenie je veľmi nepríjemné a potlačenie jeho symptómov je doslova a do písmena vojna. Borelióza sa lieči antibiotickou liečbou, no s doplnením byliniek sa pacient môže vrátiť do bežného života.

Jedným zo základných predpokladov pre zmiernenie príznakov je podpora imunitného systému pomocou vitamínov a minerálov. Prírodnou kozmetikou síce toto ochorenie nevyliečite, no nezaťažíte organizmus ďalšími chemikáliami, s ktorými bude musieť bojovať. Tým pádom sa zameria na hlavný problém.

Nenechajte sa nachytať
Aj ríbezľa má priaznivé účinky na imunitný systém a funguje ako prevencia hlavne u žien a častokrát jej výťažky nájdete v zloženiach prírodnej kozmetiky. Je to taký ďalší malý – veľký zázrak prírody.  Prírodná kozmetika sa rozrástla do naozaj širokého pojmu. Vo veľmi veľa prípadoch sa za takýmto označením schovávajú produkty, ktoré nedosahujú limity pre označenie „prírodný“.

Výrobcovia sa v tomto prípade spoliehajú na dobrú marketingovú stratégiu. Jednoducho označia výrobky ako „natural“ alebo „natural extract from“, teda ako prírodný, či 100% výťažok z..., lenže takto označený výrobok nemusí spĺňať podmienky. Nezávislé inštitúcie udeľujú certifikáty, ktoré sú zárukou, že firma splnila určité podmienky týkajúce sa zloženia, získavania surovín, procesu výroby, testovania a ďalšie.

Príroda má recept na každého
Takáto kozmetika nemusí nutne zaujímať len nežnejšie pohlavie, ale aj pánov, nakoľko produktov na trhu je naozaj veľa, naviac väčšina je unisex. Vďaka prírodnému zloženiu sú tieto produkty nezávadné aj pre deti. V sortimente nájdete nielen šampóny, sprchové gély alebo pleťové krémy, ale napríklad aj penu do kúpeľa či na holenie.

Veľkým lákadlom posledných rokov sú tuhé šampóny, ktoré majú dlhú trvanlivosť a šetria nielen vlasy a pokožku hlavy, ale aj životné prostredie.

 


Autor fotografie:{paulynn} / Shutterstock.com