Zlaté retiazky s príveskami ako základ šperkovnice a ako na ne

Sú druhy doplnkov, ktoré vám vytrhnú tŕň z päty vo chvíľach, kedy ste nerozhodné, nemáte čas či náladu príliš nad kombináciami premýšľať a outfitu chýba už len posledný drobný detail k dokonalosti. Práve vtedy sa zíde niečo nadčasové, univerzálne, u čoho sa vám počiatočná investícia do kvality stokrát oplatí. Len málo kúskov spĺňa všetky tieto atribúty tak ako zlaté dámske retiazky, obzvlášť tie s príveskom.

Ako vybrať tú pravú

Ak máte v pláne si nejaký taký kúsok v najbližšej dobe zaobstarať, dbajte v prvom rade na to, aby ste vyberali u overeného predajcu. Zlaté retiazky sú pre každodenné nosenie ideálnou voľbou vďaka svojej odolnosti, zvážiť by ste ale mali aj niekoľko ďalších aspektov.

Najprv sa môžete zamyslieť nad dĺžkou a hrúbkou retiazky. Štandardne majú univerzálne kúsky 42 centimetrov a ide o drobnejšie varianty druhu anker či venezia. Čo sa dizajnu týka, myslite dopredu a zabudnite na momentálne módne výstrelky. A aká farba zlata by sa k vám aj k vašim ďalším doplnkom najviac hodila? Žlté zlato je nesmrteľnou klasikou, biele pôsobí čisto a elegantne a ružovú majú v obľube romantičky. Porozmýšľajte nad svojimi obvyklými outfitmi a čo by ich ideálne doplnilo. Všetky svoje požiadavky si odporúčame dopredu spísať, a tak si výber trošku zjednodušiť. Aké sú možnosti?

Zlaté retiazky s príveskami ako základ šperkovnice a ako na ne

Sofistikované medailóniky

Keď presunieme svoju pozornosť smerom ku konkrétnym typom príveskov, ako prvá nadčasová voľba sa nám ponúka retiazka s medailónikom. Tie boli obľúbené už za čias našich starých mám a sú jednoduché, ale napriek tomu vedia zaujať. Nosiť ich môžete do práce, ale parádu s nimi urobíte aj pri slávnostných príležitostiach.

Zlaté retiazky s príveskami ako základ šperkovnice a ako na ne

 

Trblietanie drahých kameňov

Ak nemôžete odolať žiarivým príveskom, retiazka s diamantom alebo iným drahokamom je pre vás zásah do čierneho. Môžete vyberať z klasických i neobvyklých výbrusov a ak nechcete zostať pri neutrálnych priehľadných kameňoch, môžete nájsť kúsok, ktorý bude ladiť s vašou farbou očí či pleti. Napríklad zafíry pre modré očká sa dobre vynímajú na retiazke z bieleho zlata a olivíny podčiarknu krásu tmavovlások so zelenými očami v kombinácii so žltým zlatom.

Zlaté retiazky s príveskami ako základ šperkovnice a ako na ne

Nesmrteľné perlové variácie

Elegantné retiazky s perlou sa postupne vracajú k svojej niekdajšej popularite. Už dávno neplatí predsudok, že perly sa hodia skôr k starším dámam. Vo sviežom prevedení doplnenom napríklad aj o diamanty ide o doplnok, ktorý vkusne ozdobí dekolt ženy v akomkoľvek veku.

Všeobecne obľúbené tvary príveskov

Vo výpočte univerzálnych, dobre kombinovateľných zlatých retiazok s príveskami nemôžu chýbať dlhodobo populárne srdiečka a krížiky. Sú skvelé aj ako darčeky a pri každodennom nosení sa hodia k tričkám, tielkam, košeliam i šatám. A ak sa vám tieto klasické tvary páčia, ale chcete tiež trochu trblietania, nezúfajte - môžete vyberať aj medzi zlatými retiazkami s krížikom alebo srdiečkom ozdobeným drahými kameňmi, ktoré im dodávajú na výnimočnosti.

Zlaté retiazky s príveskami ako základ šperkovnice a ako na ne

Zostaňte verné samy sebe a určite vyberiete dobre

V závere je nutné povedať, že pri výbere je dobré sa sústrediť hlavne na svoju intuíciu, aby išlo naozaj o kúsok, ktorý nielen dlho vydrží, ale naozaj ho vynosíte. V ateliéri KLENOTA radia, aby ste po nájdení svojho favorita nechali svoje rozhodnutie ešte niekoľko dní „dozrieť“. Ak sa k nemu vrátite a nadšenie vás neprejde, zrejme to bude ona - tá najlepšia zlatá retiazka presne pre vás.

Zlaté retiazky s príveskami ako základ šperkovnice a ako na ne