Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Zdravá a svieža pleť počas leta. Ako na to?

Leto, ktoré je obľúbeným dovolenkovým obdobím je konečne tu. Počas týchto horúcich dní sa však tiež nevyhneme kožným problémom. Ak budeme starostlivosť o pleť zanedbávať, nepríjemné výsledky sa ukážu práve na našej tvári. Na to, aby sme tomu dokázali predísť, stačí dodržiavať pár základných bodov v kombinácii s novými beauty – tech vychytávkami, ktoré vám zaručia okamžitý efekt s dlhodobým účinkom. Ktoré to sú?
Správna hygiena

So stúpajúcimi teplotami prichádza aj častejšie potenie. Naša pleť je tak vystavená upchávaniu pórov nečistotami, čo môže viesť k nepríjemným zápalom. Ako teda ochrániť našu pokožku? Alfou a omegou je základná hygiena. Tvár by sme mali umývať vlažnou vodou, minimálne ráno a večer. Nasleduje dôkladné čistenie s ideálnym pomocníkom LUNA™ 3. Toto sonické zariadenie zbaví pleť 99,5 % nečistôt, zvyškov make-upu a odumretých buniek v priebehu 2 minút!  Vďaka pulzácii T-Sonic ™ poskytuje masáž, ktorá cieli na konkrétne oblasti so známkami starnutia, pričom pokožku spevní a rozjasní. LUNA 3 je ideálna pre normálnu, zmiešanú, ale aj citlivú pleť, ktorej tón krásne zjednotí. Inovatívne zariadenie je tiež odolné voči vode, takže je vhodné aj na dovolenky či ako spoločník pri kúpeli.
Ľahká a svieža strava
Aby sme zabránili nadmernému masteniu pokožky, mali by sme dbať aj na potraviny, ktoré konzumujeme. Vyhýbanie sa mastným, ťažkým a sladkým jedlám je prospešné pre pokožku aj pre zdravie. Práve preto sa počas leta odporúča pestrá, no ľahká strava, bohatá na vitamíny a minerály, v podobe ovocia či zeleniny.
Dbajte na správny výber krému či make-upu
Tak ako si podľa ročného obdobia vyberáme oblečenie, to isté platí aj v kozmetike. Na leto by sme preto mali zvoliť ľahký a hydratačný krém či gél, ktorý pleti dodá pocit sviežosti. Podobne je to aj pri výbere make-upu, pričom platí, že čím ľahší, tým lepšie. V horúčavách by pleť pod hrubou vrstvou trpela, a na druhý by sme sa mohli zobudiť s nepeknou vyrážkou. Dobrým tipom sú aj krycie krémy, ľahko roztierateľné, ktoré pleť krásne zjednotia.
Pozor na zradné slnko!
Netreba zabúdať, že aj slnko dokáže poriadne potrápiť. Najmä ak pri opaľovaní zaspíme či sa dostatočne pred ním neochránime. Predísť nepriaznivým účinkom UV žiarenia môžeme správnou voľbou krému s ochranným faktorom, ktorý by sme mali aplikovať vždy pred tým, ako sa vyberieme niekam von. Okrem toho, novodobé opaľovacie krémy obsahujú  napríklad výživný vitamín E či keratín, ktoré vašej pleti len prospejú.

Produkty FOREO zakúpite na Notino.sk alebo v parfumérii Douglas.
ZDROJ: www.foreo.com