Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Všetko, čo potrebujete vedieť o očných linkách

Len máloktoré z nás si vedia maľovať očné linky. Oči vedia krásne zvýrazniť, ale aj pekne pokaziť dojem. Musíme ich vedieť preto naniesť a prispôsobiť im make –up. Čo všetko by sme mali o očných linkách vedieť nám prezradila vizážistka a kozmetička Moni Kmeťová.

 
Tekuté
Naniesť tekutú linku je asi najťažšie zo všetkých. Nerovnomerné rozmiestnenie farby sa hneď odzrkadlí na vzhľade. „Rukou si napnite očné viečko pri vonkajšom kútiku. Linku začnite viesť od vnútorného kútika ponad líniu rias. Ak je to možné, urobte čo najtenšiu linku. Neskôr ju podľa želaného výsledku môžete zvýrazniť a to tak, že ju obkreslíte. Ak sa vám zdá, že linka pôsobí príliš ostro, pokúste sa o dymový efekt. Počkajte, kým linka na vašom oku zaschne a pomocou malého plochého štetca ju rozotrite.“ uvádza Moni. Efekt mačacích očí dosiahnete tak, že tekutou linkou predĺžite vonkajšiu líniu rias. Očný tieň naneste až za kútik a jemne ho nasmerujte hore.
 
Gélové
 Gélové očné linky sa predávajú v malých dózičkách, ale aplikátor si už musíte zakúpiť zvlášť. Na rozdiel od tekutej linky. Výhodou je, že si môžete vybrať štetec,  aký vám viac vyhovuje. Gélová forma má výhodu väčšieho objemu, dlhšej trvanlivosti, a to nielen na oku, ale nehrozí ani rýchle vyschnutie. Majú zamatovo krémovú konzistenciu. „Nanášajú sa rovnako ako tekuté očné linky. Naneste štetcom tenkú linku pre výrazný pohľad alebo ju jemne rozotrite. Oči zvýraznia intenzívnou farbou, nerozmazávajú sa a vydržia neuveriteľne dlho.“ prezrádza vizážistka

Ceruzka
To je istota, ktorá nemá chýbať v žiadnej kozmetickej taštičke. Viete ňou obtiahnuť oko zhora, aj zdola, môžete vytvoriť aj efekt rozmazanej linky. Ak vás ceruzka neposlúcha, použite malý trik. Nahrejte hrot ceruzky nad miernym ohňom (postačí malý zo zapaľovača). Ceruzka zmäkne a bude sa vám s ňou líčiť oveľa ľahšie. Suché ceruzky, nie sú veľmi vhodné, na líčenie linky je lepšia mastnejšia konzistencia. „Pri líčení očí ceruzkou začnite pri vnútornom kútiku oka a veďte plynulú linku ponad líniu rias smerom ku vonkajšiemu kútiku. Linku sa snažte viesť čo najbližšie k riasam. Jej šírku môžete meniť tlakom na ceruzku.“ dodáva odborníčka.
 
Spodné a vnútorné očné linky
Spodné linky nanášame ceruzkou alebo očným tieňom, ktorý pôsobí jemnejším dojmom. „Od vnútorného kútika môžeme nanášať bledé odtiene ( biela, rúžová, béžová ) postupne prechádzame do tmavších až k čiernej pri vonkajšom kútiku oka. Záleží od fantázie a príležitosti.“ hovorí Moni. Vnútorná čierna linka oko absolútne zvýrazní, ale opticky zmenší. Biela vnútorná ceruzka zasa dodá oku sviežosť.

Užitočné rady na záver
Tekutú linku nanášame len na horné viečko, na spodnom viečku pôsobí veľmi tvrdo a neprirodzene. Pomôže vytvarovať oko. Od vnútorného kútika nanášame linku tesne do rias a smerom k vonkajšiemu kútiku ju rozširujeme. Pomocou očnej linky je možné vykresliť a zvýrazniť líniu oka - zväčšiť ho, zmenšiť, zmeniť tvar, alebo korigovať nedokonalosti.

Autor: Janka Radimáková