Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Vojdite do nového roku v pohodlnom športovom oblečení

Každá žena má rada oblečenie, ale oveľa radšej široké spektrum výberu a možnosti kombinovania. Fyzická aktivita neznamená, že sa ženy musia zmeniť na šedé myšky, práve naopak! Farby vám vnesú do vašich aktivít energiu a radosť.

V momentálnej situácii, kedy sú fitnescentrá, plavárne a iné športoviská zatvorené kvôli nariadeniu vlády, je najjednoduchšia forma prevencie chorôb a posilnenia imunity pohyb na čerstvom vzduchu. Máte radi dlhé prechádzky našimi malebnými zákutiami, ale niekedy to môže znamenať vyštípané líčka a ľadové končatiny? Dbajte pri výbere oblečenia na kvalitu materiálov, funkčnosť, ale aj bezpečnosť.

Výber dámskeho outdoorového alebo bežeckého oblečenia nepodceňujte

V súčasnej dobe narážame na širokú paletu outdoorového a bežeckého oblečenia, ktoré sa okrem vzhľadu a celkového dojmu odlišuje hlavne funkčnými vlastnosťami:

    • materiál a jeho zloženie,
    • odvetrávacie zóny,
    • reflexné prvky ,
    • odolnosť voči vetru,
    • seamless – bezšvové prevedenie.

Všetky vymenované parametre sa neskôr premietajú do výslednej ceny. Materiál oblečenia je rozhodujúci faktor pre jeho funkčnosť. Najčastejšie využívané materiály sú polypropylén, polyester alebo polyamid.

Materiál s cenou ruka v ruke
Prvý spomínaný materiál sa vyznačuje nízkou gramážou a dobrou tepelnou vodivosťou. Druhý materiál má dlhšiu životnosť v porovnaní s polypropylénom a drží tvar, ale oproti polypropylénu je dvakrát ťažší. Tretí spomínaný materiál je vlastne len inak pomenovaný nylon. Z týchto troch má najdlhšiu životnosť a zároveň je najpevnejší, avšak často sa nepoužíva samotný kvôli jeho vysokej cene. Kvalitou však rozhodne mieri na najvyššie priečky.

Šport vs. bezpečnosť
Pri výbere športového oblečenia treba upriamiť pozornosť na funkčnosť materiálu, nakoľko sa jedná o ochranné dispozície, ktoré sú pre daný kúsok prioritné – napríklad materiály sú odolné voči prefúknutiu, premoknutiu, UV žiareniu, alebo aj hmyzu. V tomto prípade lesk či mäkkosť býva zvyčajne neplánovaným bonusom výroby.  

V našich klimatických podmienkach máme vyvážený pomer dlhých a krátkych dní, čo znamená častokrát aj zníženú viditeľnosť počas športových aktivít. Práve preto by sme nemali zabúdať chrániť sa napríklad reflexnými prvkami, ktoré bývajú už vsadené do jednotlivých druhov oblečenia. Dámske outdoorové oblečenie nie je žiadna veda a dnešný svet otvára prakticky neobmedzené možností výberu.

Vojdite do nového roku v pohodlnom športovom oblečení

Zdroj obrázku: {Oleksii Fedorenko} / Shutterstock.com

Móda a šport idú ruka v ruke
Dámske bežecké oblečenie nemusí nutne znamenať, že je určené jedine na behanie. Samozrejme sa dá používať aj v bežnom živote, napríklad ako domáce oblečenie, alebo sa dá využiť na iné voľnočasové aktivity. Takýto odev by mal byť pohodlný ako druhá koža, musíme sa v ňom cítiť dobre. S novými trendy kúskami prichádza aj nová motivácia hýbať sa a vyvetrať ich. Napríklad legíny sa dajú zaradiť aj do každodenného šatníka, alebo rashguard, vďaka ktorému bude krv v tele lepšie cirkulovať a ochráni pred prefúknutím vrchných častí odevu. Zároveň nie je nutné vrstviť priveľa oblečenia, aby sa zachovalo teplo.

Drobnosti, ktoré zahrejú, ale zároveň doplnia výsledný look
Drobné doplnky netreba vôbec podceňovať. V chladnom počasí vás rukavice zachránia od suchých a popraskaných rúk, čapice alebo čelenky zase zabránia prefúknutiu uší. Nemusíte sa hneď vidieť v neónovo ružovej čelenke, šortkách a v návlekoch na ruky ako z obdobia 90. rokov.

Dnes je výber skutočne široký - elegantných, športových, pletených, háčkovaných, zateplených alebo aj klasických čeleniek, ktoré častokrát krásne doplnia a oživia nielen športový outfit, ale aj ten elegantný, je doslova nepreberné množstvo.

 


Autor fotografie:{Alena Ozerova} / Shutterstock.com