Vlasové olejové zábaly – to pravé pre vlasy v lete

Horúce letné slnko dáva vlasom zabrať. Ak sa spojí s chlórovanou alebo morskou vodou, neraz je to pre vlasy pohroma. Sú suché a lámu sa. Čo s tým? Potrebnú hydratáciu i živiny im dodajú zábaly, ktorých základ tvoria panenské oleje.

Ak sú vaše vlasy vysušené iba mierne, pozitívne výsledky aplikácie teplého olejového zábalu uvidíte už po prvom použití. V prípade, že s výsledkom spokojná nie ste, je to znak toho, že vaše vlasy sú poškodené a zábaly je potrebné opakovať pravidelne, ideálne 2 – 3 razy do mesiaca.

Na čo si dať pozor pri aplikácii olejových zábalov?

    • Zábal vždy nanášajte na čisté vlasy, ak používate veľa stylingových prípravkov, pred nanesením zábalu ich umyte a vysušte.
    • Vlasy prečešte hrebeňom so širokými zubami.
    • Olej si mierne zahrejte nad parou.
    • Pri dlhých vlasoch použite približne 0,5 – 1 deci oleja.
    • Olej vždy naneste na vlasy i pokožku hlavy krúživými pohybmi. Postupujte po jednotlivých prameňoch.
    • Pokiaľ máte priveľmi mastnú pokožku hlavy, olej naneste iba na vlasy, poprípade len na končeky vlasov.
    • Po nanesení na všetky vlasy, vlasy opäť prečešte, aby sa olej dostal všade.
    • Vlasy prikryte igelitom, alebo fóliou, a zabaľte do uteráka.
    • Ideálna doba pôsobenia je počas celej noci.
    • Ráno vlasy dôkladne umyte šampónom a ošetrite bežným spôsobom.

Aký olej si vybrať?

Možností je neúrekom. Pri voľbe oleja na vlasový zábal si vyberajte podľa konkrétneho problému, ktorý vás trápi. Dbajte tiež na to, aby sa jednalo o panenský za studena lisovaný olej.

Klasikou, ktorou nič nepokazíte, sú olivový alebo kokosový olej. Sú bežne dostupné vo väčšine slovenských domácností. Kokosový olej dodá vlasom pevnosť, lesk a na zahodenie nie je ani jeho vôňa. Olivový olej je pre vlasy vitamínovou bombou a to vďaka obsahu betakaroténu, vitamínov D a E. Je vhodný aj na rozštiepené končeky a eliminuje vypadávanie vlasov.

Chcete vyriešiť ťažkosti so suchými a štiepajúcimi sa končekmi vlasov? V tom prípade odporúčame použiť mandľový olej. Vlasy vyživí  a hydratuje, dodá im lesk, postupne obnovuje ich pružnosť a pevnosť. Okrem toho predstavuje výbornú prevenciu vzniku lupín. Nehovoriac o tom, že skvelo stimuluje rast vlasov.

Majiteľkám extrémne suchých vlasov ulahodí jojobový olej. Dodá im jemnosť a hebkosť.

S padajúcimi vlasmi si poradí marhuľový olej. Je výborný na ich hydratáciu a dodá im oslnivý lesk.

Avokádový olej regeneruje a hydratuje. Siahnite po ňom v prípade, že máte citlivú pokožku hlavy, trápia vás jemné a vysušené vlasy.

Mirka

 
Autor fotografie:https://unsplash.com/photos/u_LUSLLgNmk