DENNÍK RELAX - Skrášľujúce masky na tvár, telo a vlasy, ktoré im v zime prospejú

Skrášľujúce masky na tvár, telo a vlasy, ktoré im v zime prospejú

Vlhko, sneh, dážď či mráz v kombinácii s prekúrenými interiérmi dávajú zabrať aj našej pokožke a vlasom. Ako problémom s pokožkou a vlasmi predchádzať, aby zbytočne netrpeli?

Výbornou voľbou je naniesť na pleť či vlasy domáce masky aspoň jedenkrát, ideálne dva razy v týždni. Aké majú výhody? Tak napríklad viete, čo presne sa v danej maske nachádza, aká je kvalita použitých ingrediencií a tiež pokožku a vlasy nezaťažíte žiadnou chémiou. Čo stojí za vyskúšanie?

Zábal na vlasy z olivového oleja

Za studena lisovaný olivový olej disponuje výbornými zvlhčujúcimi vlastnosťami, čiže pomôže suchým vlasom dodať hydratáciu i živiny. Ak ho budete aplikovať na vlasy pravidelne, stanú sa žiarivejšími a lesklejšími. Olivový olej zároveň podporí ich rast a takisto upokojí i stimuluje vlasovú pokožku. Ako sa olivový olej na vlasy používa? Pred použitím je vhodné olivový olej krátko zahriať pri nízkej teplote a vlažný naniesť po celej dĺžke vlasov. Následne treba vlasy zabaliť do igelitu a nechať pôsobiť celú noc. Ak chcete ešte lepšie výsledky, pridajte do olivového oleja zopár kvapiek levanduľovej silice.

Medovo-vajíčková maska na vlasy

Med a vajíčka sa, bezpochyby, nájdu vo vašej domácnosti vždy a treba to využiť! Sú výborné na vyživenie vlasov i počas zimy. Med má totiž úžasnú vlastnosť uzamknúť vlhkosť vo vnútri vlasu, disponuje antioxidačnými vlastnosťami, eliminuje vypadávanie vlasov a podporuje ich rast. Vajíčka zasa obsahujú proteíny, vitamíny D, E, skupiny B, vápnik, železo, horčík a zinok, ktoré takisto prispievajú k zdraviu a kráse vlasov. Ako masku na vlasy pripraviť? Zmiešajte 3 polievkové lyžice tekutého medu s jedným vajíčkom a naneste po celej dĺžke vlasov. Nechajte 30 minút pôsobiť a vlasy zmyte.

Avokádovo-vajíčková maska na tvár

Avokádo sa už dávnejšie udomácnilo aj na našom trhu a mnohí z nás ho pravidelne konzumujú. Avšak hruškovec americký je veľmi prospešný aj na výživu a hydratáciu pokožky a to hlavne kvôli tomu, že obsahuje prospešné nenasýtené mastné kyseliny a, samozrejme, aj niektoré vitamíny, minerály či vlákninu. Ak spojíte avokádo s vajíčkami, je to kombinácia, za ktorú sa vám pokožka poďakuje. Ako na to? Stačí, keď zmiešate polovicu roztlačeného avokáda s dvomi vaječnými žĺtkami a nanesiete na pleť.

Banánovo-jogurtová maska na tvár

Banány majú skvelé hydratačné vlastnosti. Obsahujú aj vitamín E, ktorý je dôležitý pre krásnu pleť. Jogurt je zasa skvelý na rozžiarenie pleti. Na prípravu banánovo-jogurtovej masky budete potrebovať polovicu banánu a 1 – 2 polievkové lyžice kvalitného bieleho jogurtu. Masku naneste na očistenú pleť a nechajte 30 minút pôsobiť.

Jogurtovo-medový píling na telo s olivovým olejom a ovsenými vločkami

Samozrejme, počas zimy je potrebné starať sa o pokožku celého tela. Preto aspoň raz do týždňa myslite i na jej ošetrenie. Skombinujte teda polovicu jogurtu s polievkovou lyžicou medu, čajovou lyžičkou olivového oleja a polievkovou lyžicou najemno zomletých ovsených vločiek. Píling krúživými pohybmi naneste na pokožku celého tela, nechajte chvíľu pôsobiť a zmyte. Po jeho použití bude pleť jemná na dotyk a žiarivá na pohľad.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/model-fashion-atrakt%C3%ADvne-%C5%BEena-600225/