Recepty na domáce séra proti starnutiu pleti

Už po tridsiatke a povinne po štyridsiatke by malo byť sérum proti starnutiu pleti neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o pokožku.

Vzhľad našej pokožky do veľkej miery ovplyvňuje celkový životný štýl. Odzrkadľuje sa na nej psychické rozpoloženie, kvalita spánku, jedálneho lístka a, samozrejme, starostlivosť o pokožku zvonku.

Ako má vyzerať základná starostlivosť o pleť?

Kľúčom ku krásnej a zdravej pokožke je dôsledné čistenie pokožky, teda použitie peny, gélu či čistiaceho mlieka na odstránenie mejkapu, nečistôt a odumretých kožných buniek. Po tomto kroku nasleduje tonizácia pokožky. Jej úlohou je pleť dočistiť, hydratovať a stiahnuť póry. V rámci hydratácie pokožky sa používa vhodný krém a sérum. Ráno sa nanáša denný hydratačný krém so sérom, večer nočný krém so sérom podľa typu pleti.

Domáce sérum na pleť proti starnutiu

Nevýhodou bežne dostupných sér proti starnutiu pleti je obsah nežiaducich chemikálií, ktoré pokožku zaťažujú. Samozrejme, aj medzi produktami z drogérie sa dajú nájsť prírodné a bio séra z prírodných ingrediencií. Avšak kvalitné sérum proti starnutiu si môžete vyrobiť aj doma a používať ho na ošetrenie pokožky tváre, krku a dekoltu po jej vyčistení a tonizácii.

Sérum proti starnutiu 1

V tmavej fľaštičke dokonale zmiešajte ½ čajovej lyžičky jojobového oleja, rovnaké množstvo pupalkového oleja a oleja z granátového jablka. Pridajte 15 kvapiek vitamínu E, 20 kvapiek levanduľového alebo kadidlového oleja a 10 kvapiek oleja z mrkvových semien.

Toto sérum obsahuje ingrediencie, ktoré pokožku hydratujú, vyživia a spomaľujú jej starnutie, ktoré sa prejavuje vznikom vrások. Jojobový olej pleť zvlhčí, pupalkový je na nezaplatenie pri kožných problémoch. Olej z granátového jablka pôsobí antimikrobiálne. Vitamín E je silný antioxidant. Levanduľový olej má vynikajúce hojivé vlastnosti. Kadidlový jej dodá pružnosť a zlepší tón. Olej z mrkvových semien pôsobí protiplesňovo.

Sérum proti starnutiu 2

Aj v tomto prípade použite tmavú fľašku, ideálne s kvapkadlom. Pridajte do nej nasledovné ingrediencie – 2 polievkové lyžice jojobového oleja, 1 polievkovú lyžicu šípkového oleja, ¼ čajovej lyžičky vitamínu E, 2 kvapky kadidlového esenciálneho oleja, 2 kvapky myrhového esenciálneho oleja a rovnaké množstvo oleja z pačuli. Na záver pridajte ešte 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja.

Šípkový olej je pokladom pre starnúcu pleť. Kadidlový olej pokožku očistí a pôsobí ako prírodné tonikum. Myrha je plná antioxidantov a pačuli spomaľuje tvorbu vrások.

Mirka

 
Autor fotografie:https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/odraz-odlesk-zupan-kupelna-8945933/