Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Prekonajte HRANICE SVOJEj PREDSTAVIVOSTI s FOREO

Inovatívna švédska beauty-tech značka odhaľuje tajomstvo krásy a mladistvého vzhľadu, ktoré sa nachádza v kuchyni každého z nás. Nová báza pre pleťovú masku FOREO Imagination umožňuje komplexnú starostlivosť o pleť na mieru.

Bez prírody nemôžeme plnohodnotne fungovať, napriek tomu sa zdá, že s ňou v posledných rokoch strácame spojenie. Švédska beauty-tech značka FOREO si preto dala za cieľ obnoviť túto stratenú rovnováhu a po dlhom vývoji konečne uvádza na trh revolučnú novinku - bázu pre pleťovú masku Imagination, ktorá spája dva zdanlivo nezlučiteľné svety. Svet najmodernejších technológií a to najlepšie z prírody.
„Spotrebitelia sú stále náročnejší a požadujú viac než len efektívnu starostlivosť o pleť. Túžia po holistickom prístupe, ktorý vyživuje ako pleť, tak i myseľ. A náš nový produkt Imagination to dokáže. Táto báza pre pleťovú masku, ktorá obsahuje Triple Infusion Complex, významne zvyšuje vstrebateľnosť aktívnych látok a je navrhnutá tak, aby sa dokonale spojila s čerstvými ingredienciami z vašej chladničky alebo špajze. Funguje ako dvojitá sila - aktivuje a maximálne využije potenciál organických surovín a zároveň umožňuje ich vstrebávanie do hlbších vrstiev pleti. To, že sa môžete hrať a byť kreatívny pri vytváraní svojej vlastnej starostlivosti na mieru je bonusom navyše, ktorý Vám otvorí nové obzory a umožní vám zblížiť sa s prírodou zase o trošku viac,“ vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti FOREO Boris Trupčevič.

ČO JE TRIPLE INFUSION COMPLEX?

Triple Infusion Complex je kombinácia troch výnimočných zložiek, ktoré zosilňujú účinnosť organických ingrediencií a uľahčujú ich absorpciu do pleti: špeciálneho esteru, hydratačnej látky a mastných kyselín.

Ester umožňuje prenikanie vo vode rozpustných aktívnych látok do pleti. Zvlhčujúca látka pleť hydratuje, zároveň pôsobí ako rozpúšťadlo a „prepravuje“ výživné zložky cez hydrolipidický film do hlbších vrstiev pleti. Dobre známe omega-6 mastné kyseliny, veľmi výrazne uľahčujú absorpciu, aktívne optimalizujú úroveň hydratácie, zlepšujú pružnosť pleti a majú pozitívny vplyv na jej ochrannú funkciu. Vďaka týmto trom zložkám sa vitamíny, antioxidanty a živiny z čerstvých organických surovín dostanú do hlbších vrstiev pleti, kde ich pôsobenie prináša viditeľné výsledky. Zloženie bázy pre pleťovú masku Imagination nebolo testované na zvieratách a je vhodné pre vegánov. Receptúru sme ladili dlho a s maximálnou prísnosťou tak, aby bola úplne bezpečná a vy ste ju mohli použiť aj samostatne bez pridania ďalších surovín. Sama o sebe totiž obsahuje prospešné látky, ako je kyselina hyalurónová s nedosiahnuteľnými hydratačnými vlastnosťami, na antioxidanty bohatý skvalan a vitamín E a upokojujúci vitamín B, ktoré zvyšujú hladinu hydratácie pleti a zanechávajú ju hebkú a šťavnatú.

Proces výroby vlastnej pleťovej masky je jednoduchý a veľmi zábavný. Stačí zmiešať vaše obľúbené organické ingrediencie s jednou čajovou lyžičkou bázy Imagination a zmes rovnomerne naniesť na pleť. Kombinácia darov prírody a modernej technológie Triple Infusion Complex spolupracujú v dokonalej harmónii z čoho vyťaží vaša pleť. A ak neviete, akou maskou začať, môžete sa inšpirovať obľúbenými domácimi tipmi celebrít.

Nezabudnite na test citlivosti

Ak sa rozhodnete experimentovať s domácimi surovinami, najprv zistite, čo môžu urobiť s vašou pleťou. To, že je niečo domáce ešte neznamená úplnú bezchybnosť. Existuje veľa prírodných látok, ktoré pri kontakte s pleťou vyvolávajú alergie. Príkladom sú esenciálne oleje známe svojimi blahodárnymi účinkami na ľudské zdravie, ktoré však môžu pleť nepríjemne podráždiť. Surové vaječné bielky, často využívané ako maska ​​proti starnutiu, vás zase môžu vystaviť baktérii Salmonela. Pred aplikáciou vašej domácej receptúry tiež najprv vykonajte test citlivosti - naneste malé množstvo zmesi na ruku a počkajte, či sa nedostaví nežiaduca reakcia.

Niet nad čaro domácich masiek

Obľúbenosť domácej kozmetiky každým rokom stúpa, čo potvrdzuje marketingový výskum spoločnosti Euromonitor, ktorý ukázal, že 41 % spotrebiteľov z celého sveta používa aspoň 1 DIY produkt mesačne, pričom prevládajú prípravky na čistenie tváre. Pandémia tento trend ešte urýchlila. Dáta potvrdzujú, že sa vyhľadávanie „domácich pleťových masiek“ zvýšilo o 233 % a termín „facial at home\" o 115 %.
Žijeme v dobe, keď plasty a chemikálie kontaminujú naše plodiny, pitnú vodu i vzduch a my sa usilovne snažíme zostať zdraví tým, že cvičíme a strážime si, čo jeme. Premýšľame ale aj nad tým, čo si dávame na vlastnú pokožku? Zrejme áno - podľa výsledkov prieskumu dáva viac ako polovica spotrebiteľov prednosť prírodnej kozmetike pred tou konvenčnou.
Viac na foreo.com a notino.sk.
ZDROJ: www.foreo.com