Leto s košeľou. Vieš, ako ju správne nosiť?

Košeľa je základom každého šatníka. Tento klasický kúsok je pevnou súčasťou mnohých outfitov a dokážeš s ním hotové zázraky. Košeľu skrátka využiješ počas celého roka, no v lete sa stáva nenahraditeľnou o čosi viac.

Dámske košele sú súčasťou každého ženského šatníka. Či už je to klasická biela, svetlomodrá, alebo extravagantná s potlačou. Košeľa je jednoducho kúskom, ktorý skombinuješ s čímkoľvek. Ako ju nosiť v horúcom počasí?

    1. Siahni po výraznom golieri

Chceš byť naozaj štýlová? Nájdi košeľu, ktorá má výrazný golier a krátke rukávy. Keď bude s divokým vzorom alebo pestrej farby, o to lepšie. Košeľu potom skombinuj napríklad s roztrhanými šortkami s vysokým pásom, do ktorých košeľu zastrčíš, a sandálmi s viazaním.

    2. Porozhliadni sa v pánskej sekcii

Pánske košele sú často lepšie než tie dámske. Neboj sa preto v obchode vplávať do vôd pánskeho oddelenia a uloviť si niektorú z košieľ tu. Aby ti košeľa sadla lepšie, zober si menšie číslo. Nič však nepokazíš ani s veľkou košeľou, ktorá bude pôsobiť oversized štýlom. Takúto košeľu potom môžeš použiť napríklad ako šaty, ak je dostatočne dlhá. Alebo ju prepáš širším opaskom a doplň úzkymi rifľami.

    3. Urob z nej crop top

Krátke topy a tričká sú túto sezónu naozaj trendy. A košeľa je skvelý kúsok, z ktorého jednoducho vykúzliš crop top raz-dva. Stačí ju vpredu zaviazať na uzol a je to. Ak patríš medzi odvážnejšie, obleč si pod košeľu rafinovanú čipkovanú podprsenku alebo top a nechaj ich spod košele trošku vykúkať.

    4. Vrstvi ju pod šaty

Košeľa bude skvelo vyzerať aj pod jednoduchými šatami so špagetovými ramienkami. Saténové šaty, ktoré vyzerajú ako spodnička, sú ideálne. A keď outfit doplníš topánkami na hrubšom opätku, budeš vyzerať luxusne. Rovnako dobre ukážu aj šaty bez rukávov, stav však na tie s jednoduchým strihom.

    5. Udrž ju v klasike

Kombinácia klasickej bielej košele a jednoduchých riflí alebo šortiek je absolútnou klasikou, ktorá nikdy nezostarne. A navyše bude svedčať naozaj každej. Stačí nájsť košeľu, ktorá ti pekne sadne a bude trošku voľnejšia, nie upnutá. Ak chceš niečo netradičné, poobzeraj sa po bielej košeli so zaujímavými detailmi na rukávoch či golieri. Čo takto čipka, naberané rukávy alebo žabó?
Autor fotografie:Look Studio / Shutterstock.com