Kabelky by ste mali pravidelne striedať

Mnohokrát môžete postaviť celý outfit na výraznom doplnku. Inokedy sa vám môže zdať, že váš výsledný look  nie je dotiahnutý do konca a niečo tomu chýba. Práve voľbou kabelky dokážete upútať, ale aj ozvláštniť váš štýl obliekania. K ženám tento doplnok jednoducho patrí a rozhodne by vám nemala stačiť len jedna.

Každá žena má medzi kabelkami svoju obľúbenú voľbu. Či nám sedí veľkostne, páči sa nám jej sfarbenie alebo je pomerne univerzálna, v každej jednej zbierke sa nájde takýto favorizovaný kúsok. To však ale neznamená, že by mal byť jediným. Nielenže sa nemusí zakaždým hodiť k outfitu, nie vždy pôjde o dobrú voľbu v rámci konkrétnej príležitosti. Mnohokrát ide aj o zdravotnú stránku a dennodenná záťaž na jednom pleci nám taktiež neprospieva.

Čomu by ste mali teda výber kabelky prispôsobiť?

Podľa typu príležitosti

Na spoločenské udalosti sa hodia minimalistické verzie a kabelky do ruky tu majú rozhodne svoje opodstatnenie. Ak si navyše zvolíte takú v neutrálnej tónine, bude ju možné kombinovať s akýmikoľvek šatami. Do práce, školy či na nákup sú ideálne zase tie rozmerovo väčšie. Predsa len na bežné činnosti potrebujete väčší objem, do ktorého by sa vám toho viac zmestilo, kým pri špeciálnych chvíľach by boli takéto veľké kabelky výrazne rušivé a ich veľkosť by ste vlastne ani naplno nevyužili.

Podľa veľkosti

Pokiaľ si potrebujete toho vziať veľa so sebou, voľte pohodlnejšie verzie s rôznymi možnosťami nosenia. Chvíľu môžete kabelku držať v rukách, neskôr ju mať na pleci, prípadne môže ísť aj o crossbody verziu. Podstatné je tieto možnosti striedať, a to platí hneď niekoľkonásobne pri kabelkách s veľkou záťažou. Tá vám totiž len uškodí a pokiaľ máte kabelku takto pravidelne preplnenú, voľte radšej batohy. Tie sa vám nielenže budú pohodlnejšie nosiť, ale nebudete zaťažovať len jedno rameno.

V prípade, že si chcete zase niekam len odbehnúť, do listovej kabelky sa zmestia všetky nevyhnutnosti a rozhodne uvítate jej menšiu veľkosť. Objem a samotné spracovanie pri výbere zaváži a vo vašej zbierke by malo byť hneď niekoľko rozdielnych veľkostí.

Podľa ročných období

Ak pri výbere priveľmi neexperimentujete s farbami, prípadne neviete, aké farby sa v danej chvíli hodia, túto voľbu môžete prispôsobiť podľa ročného obdobia. Kým v lete perfektne vyniknú výrazné farby, v zime sú vhodnejšie studené odtiene. Univerzálnym kúskom je čierna kabelka, pričom je vhodná počas akejkoľvek sezóny. Táto farba by však medzi vašimi kabelkami nemala byť len tá jediná. Ak si totiž zvolíte čierny outfit, budete potrebovať doplnky, ktoré túto jednotnú farebnú líniu rozbijú a oživia.


 
Autor fotografie:MRProduction / Shutterstock.com