Hľadáte nové luxusné šperky? Zlato a diamanty, to je správna voľba

Svet šperkov je naozaj rozsiahly. Toľko rôznych druhov, tvarov, veľkostí, štýlov a samozrejme materiálov. Od lacnej chirurgickej ocele až po kvalitné zlato. Od bižutérie až po luxusné kúsky posiate diamantmi tej najvyššej akosti. Vybrať si ten pravý môže byť neľahká úloha.

Zlato pre každý tón pleti

Pokiaľ si potrpíte na luxus, určite vás budú zaujímať krásne zlaté šperky, prípadne menej rozšírené platinové. Tie sú ešte drahšie ako šperky zlaté, avšak zlato je predsa len známejší a „rešpektovanejší“ kov.

Zlato naviac ponúka okrem bielej farby podobnej platine aj svoju „klasickú“ žltú podobu a na popularite v klenotníctve naberá aj ružové zlato. Stačí si len vybrať. A podľa čoho si vlastne vyberať farbu zlatých šperkov? Ak neberieme do úvahy to, či už nosíte iné šperky, s ktorými by ste nový prírastok vo vašej šperkovnici chcela kombinovať, určujúcim faktorom je tón vašej pleti.

Ak je vaša pleť „studená“, potom vám pristane biele zlato. Ak máte naopak pleť v teplejšom tóne, skvelo budú vašu krásu vyzdvihovať šperky zo žltého zlata. A čo zlato ružové? To je, čo sa kombinácie s tónom pleti týka, skutočne neutrálne. Ak vás však skôr zaujíma, ako sa bude dať šperk kombinovať s inými alebo s ostatnými súčasťami vašich outfitov, potom sa najľahšie kombinuje biele zlato.

Nechýba tomu niečo? Máte pravdu, drahý kameň

Čo by však boli luxusné šperky bez drahých kameňov? Krásna farba zlata je jedna vec, ale keď sa spojí s krásou drahých kameňov a vzniknú tak napríklad nádherné diamantové prstene, to už je iná liga. A aj cenová.

Drahé kamene sa totižto nevolajú „drahé“ len tak, pre nič za nič. Dokážu poriadne navýšiť cenu šperku, ale zároveň pozdvihnúť jeho krásu na úplne novú úroveň tým, že ho doslova rozžiaria. Ak teda hľadáte naozaj luxusný kúsok, diamanty budú celkom určite jeho súčasťou.

 
Autor fotografie:Autor: Anna Chavdar / Shutterstock.com