Druhy zimnej obuvi pre mužov

V zime má veľa mužov dilemu, akú obuv zvoliť, aby si zabezpečili nielen pohodlie, ale aj módny vzhľad. Hoci sa to nezdá, nákup pánskej zimnej obuvi nie je vôbec jednoduchý, pretože ponuka obchodov s obuvou má pomerne veľký výber. Pozrime sa, aké typy zimnej obuvi pre mužov sú a čo treba brať do úvahy pri ich výbere.

Členkové čižmy

Jedná sa o jeden z najklasickejších druhov pánskej obuvi, ktorý funguje dobre takmer v každej situácii. Členkové čižmy sú topánky po členky, zvyčajne šnurovacie, jednoduchého klasického strihu. V zimnej verzii môžu byť navyše oteplené, napríklad podšívkou. Tento typ obuvi bude perfektne ladiť ako k rifliam, tak k látkovým nohaviciam.

ôžeme si ich nasadiť do práce, na univerzitu, na menej formálne obchodné stretnutie alebo na večernú prechádzku na večeru. Členkové čižmy preto doplnia mestský, smart casual a obchodný outfit. Môžu mať aj športovejšiu podobu - v takejto obuvi je podrážka zvyčajne pružnejšia a má lepšie tlmenie, ktoré umožňuje pohyb na rôznych povrchoch. Členkové čižmy budú perfektnou voľbou pre mužov, ktorí sa zameriavajú na pohodlie v elegantnom štýle.

Pánske čižmy

Ďalším typom pánskej obuvi, ktorý odporúčame na zimu, sú pánske čižmy, ktoré sa zase vyznačujú vyšším zvrškom ako v prípade členkových čižiem, zvyčajne siahajúcim niekoľko centimetrov nad členok. Nájdete tiež čižmy so zvrškom mierne nad členkom.

Tento typ obuvi sa vyskytuje v mnohých variantoch. Tieto topánky je možné šnurovať alebo zapínať na boku na zips, majú ozdobnú sponu alebo vložky z iných materiálov a ozdobné prešívanie. Vďaka tomu si každý muž môže zvoliť model, ktorý splní jeho očakávania.

Čižmy môžu byť tiež oteplené podšívkou alebo ovcou vlnou alebo iným syntetickým materiálom.

Chelsea topánky

Chelsea topánky sú veľmi univerzálnou pánskou obuvou, ktorá vyzerá najlepšie vo formálnych a pol formálnych štylizáciách. Tieto topánky majú jednoduchý strih charakterizovaný tým, že sú nazúvané na nohu, a to vďaka elastickému pásiku všitému na boku. Tento druh obuvi zvyčajne nie je oteplený, takže bude vhodnejší na teplejšie zimné dni ako počas mrazu.  Čižmy Chelsea si najčastejšie vyberajú muži, ktorí bežne uprednostňujú elegantnejší štýl. Tieto topánky nebudú vhodné k voľnému mestskému outfitu, najmä k športovým.

Trekingové

Trekingové topánky sa zvyčajne spájajú s turistickým oblečením. Celkom oprávnene, pretože tento druh obuvi je zvyčajne vyhradený pre ľudí, ktorí uprednostňujú turistiku alebo horolezectvo. Obuvnícke spoločnosti však ponúkajú trekingové topánky pre mestské použitie, ktoré sú dokonalé, keď sa po meste veľa pohybujete pešo. Trekingové topánky sú zvyčajne vyrobené zo syntetického materiálu s vodeodolnými vlastnosťami a majú pružnú podrážku s dobrým tlmením a hlboko drážkovaný dezén pre optimálnu stabilizáciu. Osvedčia sa teda v zime, najmä keď prší alebo keď sa pohybujeme na snehu.
 
Keďže už vieme, aké sú typy zimnej obuvi pre mužov, bude pre nás jednoduchšie rozhodnúť sa, ako si zvoliť ten najlepší pár topánok na zimu.
Autor fotografie:pexels-sreerag-sreeni-2308499