Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Čo robiť pre to, aby sme mali zdravé a krásne vlasy?

Túžba po hustých, zdravých a krásnych vlasoch je veľká a mnohé ženy hľadajú rôzne spôsoby, ako dosiahnuť, aby boli ich vlasy zdravé a krásne. Nemyslia však na to, že príliš veľké zásahy môžu vlasom skôr ublížiť. Čo teda musíte urobiť pre to, aby ste mali zdravé a krásne vlasy?

Vymeňte kozmetiku, ktorú používate na vlasy za prírodné prípravky na vlasy

Máloktorá zo žien pozerá zloženie pri kúpe vlasových prípravkov. Chceme tie, ktoré televízie ukazujú v reklame a tie, s ktorými sa chvália blogerky na sociálnych sieťach, pričom sa nezaujímame o to, aké zloženie má táto kozmetika.
Prípravky na vlasy by mali byť vyrobené z prírodných ingrediencií, ktoré vlasom neškodia. Prípravky na vlasy, ktoré môžu vašim vlasom uškodiť, obsahujú syntetické tenzidy, čiže saponáty, ktorých účelom je zbaviť vlasovú pokožku a vlasy mastnoty, čím vlasy intenzívne vysušujú a ničia ich. Šampón, ktorý vašim vlasom neublíži, by mal obsahovať prírodné oleje a čistiace prísady, ktoré nepodráždia pokožku a vlasy.

Ak máte záujem o zahusťovanie vlasov, začnite výmenou vlasových prípravkov.
Okrem toho dajte zbohom tužidlám, lakom na vlasy a sprejom, ktoré obsahujú nebezpečné chemikálie, ktoré vlasy poškodzujú.

Pravidelné strihanie a vyhýbanie sa farbeniu


Kaderníčky odporúčajú, aby sme si vlasy dávali podstrihávať aspoň dvakrát za rok. Takto docielime, že sa končeky nebudú viac štiepiť a nebudú tým trpieť celé vlasy.
Okrem toho sa odporúča vyhýbať sa farbám s množstvom chemických látok, ktoré vlasy ničia.

Sušenie vlasov

Aby sme sa mohli pochváliť krásnymi a zdravými vlasmi, vyhýbajte sa fénovaniu a príliš častému šúchaniu uterákom. Vlasy sa odporúčajú baliť do jemného uteráka, následne jemne stláčať, aby sa vám podarilo vysať vodu z vlasov.

Podpora zvnútra

Zdravé a krásne vlasy budeme mať jedine vtedy, keď sa zameriame na podporu zvnútra. Kvalitu vlasov výrazne ovplyvňuje to, čo zjeme, aj keď mnoho ľudí si to stále neuvedomuje.
Ak chcete prípravok, ktorý vám pomôže s vypadávaním vlasov, kúpte si Neocapil. Na internete nájdete aj recenzie na Neocapil. Jedná sa o roztok, ktorý sa používa na liečbu vypadávania vlasov.

Pomôcť si však môžete aj tým, že budete prijímať viac potravín s vitamínom C, potraviny s omega-3 mastnými kyselinami a potraviny bohaté na proteíny.
 


Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/portr%C3%A9t-outdoor-%C5%BEena-%C5%BEena-portr%C3%A9t-1097920/