Arganový olej – silný antioxidant

    Arganový olej - silný antioxidant, chráni pred pôsobením voľných radikálov, pomáha udržovať v pokožke optimálnu hladinu esenciálnych mastných kyselín a vitamínu A. V epidermis vytvára bariéru proti odparovaniu vlhkosti z pokožky, zabraňuje bunkovému stárnutiu spôsobenému oxidaciou, podporuje výživu buniek a posilňuje cievne steny. Značne znižuje vznik zápalov a zjazvenia. Arganový olej – silný antioxidant obsahuje 2-3 násobok prírodného vitamín E, než akýkoľvek iný prírodný zdroj.

Výnimočné účinky:

 • stimuluje prirodzené funkcie buniek a vnútrobunkové okysličovanie,
 • silný antioxidant, neutralizuje voľné radikály a chráni jemné tkanivo pred vonkajšími vplyvmi,
 • pôsobí priamo na tvorbu kolagénu a elastínu - prevancia vzniku strií počas tehotenstva a chudnutia,
 • je prírodný prostriedok proti starnutiu pleti  - regeneruje, vyživuje, vyhladzuje a hydratuje pokožku, vracia pleti vitalitu a posilňuje jej ochrannú funkciu, zjemňuje jej štruktúru, obnovuje jednotný tón a celkovo ju zjasňuje,
 • redukuje vrásky, jazvy a stopy po akné,
 • reguluje produkciu kožného mazu a má antiseptické účinky - vhodný aj pre aknóznu pleť,
 • znižuje prejavy psoriázy a ekzémov,
 • vyživuje a posilňuje krehké a lámavé nechty,
 • regeneruje poškodenú štruktúru vlasu, obnovuje lesk.

Arganový olej – silný antioxidant:   

 • vhodný pre všetky typy pokožky
 • vhodný pre detičky, ženy, mužov, tehotné i dojčiace ženy
 • môžete ho používať samostatne alebo stačí pridať pár kvapiek do akéhokoľvek kozmetického prípravku na zvýšenie jeho účinku.
 • rýchlo sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva pocit mastnoty

   POUŽITIE:

 •  ako pleťový olej: aplikujte primerané množstvo oleja ( stačí pár kvapiek) jemnou masážou na jemne navlhčenú očistenú pokožku tváre, krku a dekoltu až do úplného vstrebania. Tvár si premasírujete krúživými pohybmi. Začnite uprostred čela, pokračujte na obe strany, potom od brady smerom k lícam až po uši. Olej môžete použiť ako náhradu za nočný krém alebo ako podklad pod denný krém.
 • ako vlasová maska: olej naneste na končeky suchých alebo rozdvojených vlasov , nechajte pôsobit približne 1 hodinu a potom vlasy umyte šampónom. Pri pravidelnom používaní vlasy získajú lesk, obnoví sa ich štruktúra a posilnia sa.

ako telový olej:

 • kvapnite niekoľko kvapiek oleja do kúpeľa , pokožka sa kúpeľom zjemní a bude zamatovo hebká.
 • počas tehotenstva alebo pri redukčných dietach pravidelným natieraním pokožky zabraňuje vzniku strií
 • psoriáza - odstraňuje svrbenie a znižuje tvorbu šupiniek ako kúpeľ na posiľnenie a vyživenie slabých a lámavých nechtov

Čo je retinol?

Zistite, či by ste mali začleniť retinol do svojej každodennej starostlivosti o pleť! Retinol je jednou z najúčinnejších a najobľúbenejších látok používaných na vyhladenie viditeľných vrások, jemných liniek a zmiernenie hyperpigmentácie. Dokáže tiež znížiť výskyt akné tým, že podporuje obnovu buniek.

Retinol, čo je retinoid alebo forma vitamínu A, je bezpochyby tým najlepším, čo odvetvie ponúka na boj proti vzniku známok starnutia pleti. Dokáže urýchliť obnovu pleti, redukovať vrásky, jemné linky a starecké škvrny, a zároveň pleť spevňuje, vyhladzuje a zjednocuje jej tón. Retinol tiež môže pomôcť zmierniť prejavy akné, pretože pomáha predchádzať upchávaniu pórov odumretými bunkami.

Prečo sa retinol používa?

Dôvodov, prečo dochádza k starnutiu pleti je viac, počnúc vplyvmi z okolitého prostredia cez stres až po prirodzené starnutie. Ako pleť starne, znižuje sa miera obnovy buniek a tvorby kolagénu. Viditeľné známky starnutia pleti (škvrny, jemné linky, vrásky atď.) sa objavujú ako dôsledok prirodzeného obranného mechanizmu pleti, ale aj zníženej miery obnovy a regenerácie buniek. Retinol je skvelou voľbou na ošetrenie známok predčasného starnutia, pretože umožňuje rýchlejšiu obnovu buniek, čím známky starnutia zmierňuje.

Ako pôsobí retinol na pleť?

Retinol podporuje obnovu buniek pleti a ich regeneráciu. Pleť tak získa hladší vzhľad so zjednoteným tónom. Aby však pleť retinol tolerovala, musí si najskôr vytvoriť niečo, čomu sa hovorí receptory pre retinoidy. Tieto receptory sú proteíny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v pleti a pomáhajú retinolu robiť jeho prácu. Pleť si môže receptory pre retinoidy vytvoriť prostredníctvom kontrolovanej expozície, a preto sa často odporúča začať s používaním produktov s retinolom opatrne a postupne sa prepracovať k vyšším koncentráciám.

Retinol patrí do skupiny retinoidov, čo sú formy vitamínu A, ktoré pomáhajú zvýšiť mieru obnovy buniek a urýchliť regeneráciu pleti, efektívne zjednotiť tón pleti a vyhladiť poškodenie vzniknuté v priebehu starnutia pleti.