Aký mejkap zvoliť na bežný deň?

Nebolo dňa, aby ste ráno nemuseli okrem iných vecí stihnúť aj make-up? Upravený a atraktívny vzhľad sa stal priam nevyhnutnosťou do práce, no aj na iné výnimočné príležitosti. Naopak, doma sme si užívali „slobodu“ od všetkých líčidiel a doplnkov. Teraz ste doma o niečo viac a pravidelné líčenie vám už začína chýbať? Oprášme púdrenky a vytvorme si decentný make-up „z obývačky do spálne“.

Iróniou líčenia je, že o čím jednoduchší make-up sa snažíme, tým viac pleť zaťažíme a celkový look nakoniec pôsobí umelo. Veľkú časť úspechu tvorí výber správnych líčidiel, ich odtiene, kvalita krytia a odolnosti. Na doma rozhodne nepotrebujeme výrazný mejkap, pretože by nás pri bežných prácach viac obmedzoval. A nakoniec... stečený, rozmazaný mejkap je jedným z najväčších dámskych faux-pas.

Doma sa taktiež nestráňte používať prípravky 2 v 1, ktoré zabezpečujú nielen estetickú, ale aj vyživujúcu funkciu pre pleť. Mnohé z produktov dekoratívnej kozmetiky podporujú regeneráciu a chránia pleťové bunky pred oxidačným stresom či inými poškodeniami zvonku. Naša pleť potrebuje aj na doma osviežiť a povzbudiť, tak sa pusťme do toho!  

Mejkap si nanášajte len raz do dňa na dôkladne očistenú a osušenú pleť. Odporúčame používať produkty jednej značky a podľa typu vašej pleti. Každé líčenie zahajuje podkladový krém. Keďže na doma sa treba vyhýbať hrubej vrstve, vyberte si 2 v 1 (podkladovú bázu s dokonalým krytím).

Či ste si vybrali naozaj správne, zistite, hneď po prekrytí začervenených miest, prejavov akné či pigmentových škvŕn. Ak sú stále viditeľné, použite korektor (odporúčame o stupeň svetlejší ako podkladová krycia báza).

Doma by vám malo záležať na príjemnom nenútenom líčení s dôrazom na prirodzené kontúry tváre. Uprednostňujte preto prípravky obohatené o vitamín E a kyselinu hyalurónovú. Pleť rozjasňujú, vyhladzujú a optimálne hydratujú.

Šperkom na doma sa v týchto dňoch môže pre vás stať jednoduché, nahé líčenie, no základné kroky musíte aj tak dodržiavať. Po podkladovej a krycej báze je vhodné použiť make-up s dlhotrvajúcim účinkom. Mnohé plnia tónovaciu, rozjasňujúcu, no fungujú aj ako „zdokonaľujúce“ korektory. Mejkap zavŕšte farbou na líca alebo použite jemný bronzový rozjasňovač. Celé líčenie vám nezaberie viac než 10 minút. Aj takto si môžete spríjemňovať tieto náročné dni!    
 

Tatiana
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/diev%C4%8Da-portr%C3%A9t-kr%C3%A1sa-model-o%C4%8Di-2771001/