Ako si vybrať najlepšiu pánsku bundu na rok 2023?

Existuje mnoho rôznych štýlov zimných búnd, ktoré sú vyrobené na to, aby vás ochránili pred prírodnými živlami. Aj keď je prioritou zostať v teple, najlepšie zimné bundy vás ochránia aj pred vetrom, snehom, dažďom a inými nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Vybrať si môžete tiež na základe dizajnu, pohodlia a tepla, vďaka čomu nájdete ideálnu bundu na turistiku, návštevu športových podujatí, i na rýchle prechádzky so psom.

Typy najlepších zimných búnd pre mužov

Zimné pánske bundy na trhu nájdete v mnohých podobách. V priebehu rokov sa vyvinuli a zdokonalili nielen strihy, ale tiež použité látky a funkcie. Vďaka tomu vznikli zimné bundy, ktoré dnes poznáme a milujeme. Jednou z najlepších búnd je rozhodne klasická lyžiarska bunda, ktorá existuje už desaťročia, a neustále sa vylepšuje v oblasti dizajnu i technológií. Zvyčajne je vyrobená z kvalitného vonkajšieho materiálu, disponuje nepremokavou membránou a nájdete ju na trhu v rôznych farbách.

Pokiaľ však hľadáte univerzálnejšiu bundu do každého počasia a na každú príležitosť, je ňou rozhodne parka. Aj parky patria medzi bundy pánske, ktoré sú v móde už mnoho rokov. Zvyčajne sú vyrobené z vodeodolnej alebo nepremokavej vonkajšej látky so syntetickou podšívkou, pričom na kapucni majú hustú kožušinu. Jednou zo skvelých vecí na parkách je, že sa hodia na bežné aj formálne príležitosti.

Prešívané bundy sú novším štýlom zimných búnd, ktoré sa v posledných rokoch stávajú čoraz obľúbenejšími. Zvyčajne sú vyrobené zo syntetickej látky, pričom izolácia je z páperia alebo syntetiky. Prešívané bundy sú v súčasnosti veľkým trendom, i keď občas môžu pôsobiť naozaj objemne. Nakoľko ale patria medzi najlepšie pánske športové bundy, ocenia ich najmä športovci.

Ako si vybrať tú najlepšiu pánsku bundu?

Pri výbere vašej ideálnej pánskej bundy musíte zvážiť niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa. Prvou z nich je, kam plánujete vašu bundu nosiť. Na základe toho si môžete vybrať buď syntetický typ  izolácie (navrhnutý do studených a mokrých podmienok) alebo prírodné páperie (vhodné do suchých a chladných podmienok). Ďalším bodom je odolnosť a nepremokavosť bundy. Pokiaľ hľadáte bundu na lyžovanie alebo na vonkajšie športy, zvoľte si bundu s nepremokavou membránou, ako je napríklad GORE-TEX. Vodeodolnosť sa meria v milimetroch, pričom platí, že čím vyššie číslo, tým odolnejšia bunda je, a tým dlhšie vydrží nápor dažďa a snehu. V neposlednom rade myslite aj na dizajn. Bunda by vám mala perfektne sedieť, mala by sa vám páčiť, no tiež by mala disponovať praktickými vreckami, teplou kapucňou, a mala by vám poskytnúť priestor na vrstvenie.  


 
Autor fotografie:baranq / shutterstock.com