Ako si kúpiť oblečenie, ktoré budete nosiť a nebude vám zbytočne zavadzať v šatníku?

Nakupovanie oblečenia nemôže byť jednoduchšie ako je v dnešnej dobe. Aj keď viaceré predajne s oblečením majú zatvorené kvôli pandémii, využívajú predaj cez internet, ktorý im v tejto ťažkej situácii umožňuje zachrániť ich podnikanie.

Ak ale máte chuť nakupovať oblečenie, ako si kúpiť oblečenie, ktoré budete nosiť a nebude vám zbytočne zavadzať v šatníku?

Potrebujeme skutočne toto oblečenie?


Ak ste si vyhliadli trendy pánske mikiny, či napríklad dámske nohavice, spýtajte sa sami seba, či v skutočnosti potrebujete toto nové oblečenie. Ak vám v šatníku takéto oblečenie chýba, kúpte si ho. Ak ale máte v šatníku viacero rovnakých, resp. veľmi podobných kúskov oblečenia, nemá zmysel nakupovať ďalšie.

Mám ho s čím kombinovať?

Aby nám nové oblečenie, ktoré sme si kúpili, zbytočne nezavadzalo v šatníku, treba si ujasniť ešte pred kúpou, či ho vôbec máte s čím skombinovať. Ak vytvoríte s novým kúskom oblečenia aspoň 8-10 kombinácii, kúpte si ho. Ak ale zistíte, že ledva vytvoríte dve- možno tri kombinácie, radšej si ho nekupujte.
Sú však aj univerzálne kúsky, ktoré sa kombinujú so všetkým. Sú to napríklad kvalitné pánske rifle, či trebárs bavlnené topy v bielej farbe.

Farebne neutrálne oblečenie

Ak si chcete kúpiť oblečenie, ktoré budete nosiť, je veľmi potrebné nesiahať po príliš extravagantných kúskoch. Farebne neutrálne oblečenie pekne vynikne, či už v pánskom, alebo aj v dámskom šatníku. Je nadčasové, takže sa dá nosiť niekoľko rokov, bez toho, aby ste sa museli báť, že oblečenie bude nemoderné.

Neodporúčame kupovať jednosezónne módne trendy kúsky, ale radšej investovať do nadčasového farebne neutrálneho oblečenia. Samozrejme, môžete mať v šatníku aj farebné kúsky. Musíte ich však vedieť kombinovať.

Uprednostňujte predovšetkým kvalitu nad kvantitou a nakupujte rozumne.

 


Autor fotografie:Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com