Ako sa starať o pokožku v lete?

Leto je tu a vyzerá to tak, že si konečne užijeme slnečné lúče pri mori alebo v horách v zahraničí. Samozrejme, každá z nás chce vyzerať super a vzhľad pleti k tomu v nemalej miere prispieva.

Počas horúcich letných mesiacov dostáva naša pokožka zabrať. Je vystavená nemilosrdným slnečným lúčom, vo zvýšenej miere sa potíme, relaxujeme na kúpaliskách v chlórovanej vode alebo pri mori. Aj preto býva vysušená, podráždená, posiata vyrážkami a neraz sa nevyhneme ani spáleniu pokožky v dôsledku nadmerného pobytu na slnku.

Čo dopriať pokožke počas leta, aby bola zdravá a krásna?

Píling, píling a ešte raz píling

Píling je dôležitý počas celého roka, no v lete je, doslova, nevyhnutnosťou. Doprajte si ho aspoň raz do týždňa. Pokožku zbaví odumretých kožných buniek a nečistôt. Navyše predstavuje výborný spôsob, ako zabrániť mdlému výzoru pokožky a vzniku škvŕn. Vyberajte si produkty podľa typu pokožky.

Vyrážkam predídete používaním tonika

Počas leta dochádza k zvýšenej tvorbe kožného mazu a následne vyrážok. Nevzhľadnému akné na tvári či chrbte predídete používaním tonika. Nebojte sa ošetriť ním pokožku aj počas dňa. Ak sa vám vyrážky tvoria iba počas leta, takisto vyskúšajte tento jednoduchý a lacný trik. Dokonca sa počíta i tonikum v spreji.

Prepnite do letného módu aj voľbou kozmetiky

Zatiaľ čo v zime pokožke prospievajú mastnejšie krémy či séra, v lete preferujte ľahké hydratačné krémy na báze vody. Ľahko sa vstrebú, na pokožke nezanechávajú mastný film, pokožke poskytujú dostatok hydratácie i živín. Pokojne ich použite aj viackrát denne podľa potreby.

Pleť vhodne chráňte

Je jedno, či používate BB krém, mejkap alebo iba denný krém, počas leta by mal obsahovať ochranu proti slnečným lúčom. SPF na minerálnej báze s obsahom zinku alebo titánu účinne blokujú UVA lúče. Vždy si prekontrolujte etiketu produktu, či obsahuje zinok alebo titán. Samozrejme, ochranný krém na pleť by mal byť širokospektrálny, čiže poskytovať dostatočnú ochranu nielen proti UVA, ale aj UVB lúčom.  

Okrem krému je nevyhnutnou súčasťou ochrany pokožky aj vyhýbanie sa priamemu slnečnému žiareniu na poludnie, ochrana hlavy vhodnou pokrývkou a slnečné okuliare. Ak sa vám predsa len stane, že sa spálite, siahnite napríklad po produktoch s aloe vera.

Pite dostatok tekutín

Pitný režim je počas leta dôležitý nielen kvôli zdraviu, ale aj kráse. Ak telo bojuje s deficitom tekutín, zákonite sa to prejaví aj na výzore pokožky. Bojovníkom proti suchej, mdlej a podráždenej pleti je obyčajná voda.
Mirka
Zdroj foto:


 
Autor fotografie:https://pixabay.com/photos/girl-sea-swim-blonde-blonde-woman-1775035/