Ako predísť predčasnému starnutiu pleti v dobe plnej stresu?

Akoby nestačilo, že už meškáme s malými do škôlky, ešte sa do toho ocitneme v rannej zápche, zvonenie na mobile neutícha a o káve môžeme len snívať. Niet dňa, kedy by nás nepostihlo niečo stresujúce, čím trpí okrem nášho zdravia, aj naša pleť. Neraz sa potom prebudíme s tmavými kruhmi pod očami či novou nepeknou vráskou.  Ako sa vyhnúť predčasnému starnutiu pleti v tejto hektickej dobe? Nechajte sa inšpirovať.
Doprajte si psychohygienu
Pod stresom nejde nič tak ako má. Preto je dôležité, aby sme boli v psychickej pohode, no nadobudnúť ju, môže byť niekedy náročné. Dobrým a overeným tipom je - vyhradiť si čas pre seba. Odneste deti k starým rodičom alebo pošlite s manželom do prírody či kina. Následne si doprajte penový kúpeľ, prečítajte dobrú knihu, vypnite telefón a len tak si dajte odstup od vonkajších vplyvov. Buďte sama so sebou a doprajte si kúsok ticha. To môže priniesť viac ako si myslíte. Nové myšlienky, nápady, a v neposlednom rade dávku sebavedomia či radosti zo seba samej.
Rituál nadovšetko
Zaneprázdnenosť, únava či vyčerpanosť. Tomu čelí nejedna z nás denno-denne. Poznáte to, najradšej by ste vtedy energiu dočerpali kvalitným spánkom, hoci aj uprostred dňa. Ak chcete, aby bol váš spánok plnohodnotný, mali by ste si dopriať denný rituál, ktorý vás uvoľní a zbaví myseľ práce či iných povinností. Takým rituálom môže byť prijemná beauty masáž. Tú si môžete dopriať vďaka inteligentnému zariadeniu FOREO BEAR MINT, ktoré vám zaručí dokonale uvoľnené i precvičené tvárové svalstvo. Tento inovatívny tónovací prístroj na tvár využíva mikroprúdovú technológiu a pulzáciu T- Sonic, pomocou ktorej si užijete nový hit v podobe tvárového fitnessu! Výsledkom je prirodzený lifting tváre a jemná, svieža pleť už po pár minútach. Vy si tak môžete, bez známky únavy a stresu z predčasného starnutia, užívať vytúžený mladistvý vzhľad.  
Stanovte si cieľ a odmeňte sa!
Keď je toho na nás veľa, často sa zmietame v začarovanom kruhu, kedy nestíhame ešte viac. S tým prichádza pocit vyhorenia, nechuť a iné starosti. V takýchto chvíľach je dobré, začať s niečím novým, čo vás bude napĺňať a tešiť. Stanovte si nejaký cieľ. Alebo len zmeňte svoj životný štýl. Môžete začať športovať či len prejsť na zdravšiu stravu. Za každé naplnenie stanovených bodov, vedúcich k danému cieľu, vás opäť prepadne pocit šťastia a životný elán! Takisto sa nezabudnite za každý malý úspech odmeniť. Môže to byť nejaká drobnosť, nová kabelka alebo nový kvietok do vašej záhrady či na okno. Je to len a len na vás.
Produkty FOREO zakúpite na Notino.sk alebo v parfumérii Douglas.
ZDROJ: www.foreo.com