Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ako oživiť unavené vlasy po lete?

Slnečné lúče, voda a príroda – kombinácia, ktorá nám dokáže neuveriteľne dobiť baterky. Pre  vaše vlasy to však znamená pravý opak. Napriek tomu, že vy sa cítite oddýchnutá a plná energie, vlasy po lete trpia, sú vysušené a bez lesku.  Aj vďaka pôsobeniu chlóru a jeho reakcii s vlasovým pigmentom je farba vlasov menej sýta ako pred letom. Okrem toho sú vlasy unavené z účesov a z používania stylingových produktov, vďaka ktorým sa vám vlasy v lete síce toľko nemastili a držali požadovaný tvar, ale teraz je záťaž na nich vidno. Ako teda zachrániť vašu korunu krásy a pripraviť ju opäť na sychravú jeseň?

  • Správna výživa

Základom je, samozrejme, dostatočný pitný režim a zdravá strava. Nezabúdajte na to, že sme tým, čo jeme. A preto dbajte na vyváženú stravu z kvalitných potravín, ktorá naše telo správne pripraví na ďalšie ročné obdobie. Kvalitu vlasov môžete podporiť napríklad konzumáciou vajec, ktoré obsahujú veľké množstvo proteínu. Ďalšími super potravinami pre vlasy sú niektoré druhy orechov, losos, strukoviny, jogurt, čučoriedky alebo zázračné avokádo, z ktorého si môžete pripraviť aj hydratačnú masku.

  • Vyživujúca kozmetika

Vlasy je však nutné chrániť hlavne zvonku. Kvalitná ošetrujúca kozmetika je potrebná po celý rok a obzvlášť po letnom období. Používajte hlavne tie vlasové prípravky, ktoré vám  zregenerujú poškodené, lámavé a suché vlasy.

Vyskúšajte napríklad rad vlasovej kozmetiky Syoss Keratin, ktorý obsahuje výťažky z modrého lotosu. Práve vďaka tejto ingrediencii budú vaše vlasy hladké, odolné a až 20x silnejšie. Celý produktový rad – od šampónu cez kondicionér až po intenzívny balzam ponúka kompletnú starostlivosť o vaše vlasy. Výsledkom sú uhladené vlasové vlákna a vlasy ako zo salónu.  

Alebo siahnite po ošetrujúcom rade Aqua Revive značky Gliss, ktorého všetky produkty obsahujú kozmetický zázrak, a to kyselinu hyalurónovú. Tá pomáha docieliť hĺbkovú hydratáciu vašich vlasov, ktorá je pri kvalite vlasov rovnako dôležitá ako pri pleti. Hydratačný šampón, kondicionéry, či už tradičný, alebo v spreji, zanechávajú vaše vlasy vyživené a zároveň hodvábne jemné a lesklé. V rade nájdete aj expresnú regeneračnú kúru 7sec, ktorá vlasy vyživuje intenzívne bez zaťaženia už za 7 sekúnd.

  • Vitamíny

Rast vašich vlasov môžete podporiť aj dávkou vitamínov a doplnkov stravy, ktoré vašej hrive dodajú aj potrebnú silu a lesk. Hlavným pomocníkom na obnovu vlasov je vitamín C, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu, čo je základný stavebný kameň spojivových tkanív. Taktiež je dôležitý vitamín B, ktorý vám vlasy vyživí už od korienkov a zároveň reguluje aj tvorbu kožného mazu.
 

 


Autor fotografie:AdobeStock