Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Ako opticky zoštíhliť postavu?

Dokonalá nie je žiadna z nás. Platí to aj pre našu postavu – ak sa nám niečo nepáči, môžeme to korigovať zlepšením stravovacích zvyklostí, pohybom alebo správnou voľbou oblečenia.

Na ktoré pravidlá by sme nemali zabúdať pri výbere oblečenia, ak chceme aj napriek kilám navyše  vyzerať šik?
 

  • Vyhnite sa vrecovitému typu oblečenia


Veľmi voľné strihy sú stvorené pre vysoké a štíhle dámy, ktorým dodajú šmrnc. Naopak, na moletkách nevyzerajú dobre, pretože opticky pridávajú centimetre. Samozrejme, pokiaľ aj plnšie dámy zvolia obtiahnutejšie nohavice a voľný top, je to v poriadku.
 

  • Pozor na príliš malé i veľké veľkosti


Láka vás predstava, že sa raz zmestíte do bedrových o číslo menších džínsov? V tom prípade môžu byť dobrou motiváciou ako schudnúť, ale oblečte si ich až vtedy, keď skutočne schudnete a nebude z nich „kadečo“ pretekať. Inak svoje kilá iba zvýrazníte. Platí to aj pre oblečenie väčších konfekčných veľkostí, ktoré kilá nezakryjú, ale skôr zvýraznia.
 

  • Zamilujte sa do opätkov


Topánky na vysokom tenkom podpätku sú sexy a uberajú kilá. To snáď vie každá z nás. Dobrou správou je, že opätok nemusí byť 10-centimetrový, stačí, aby bol tenký. Neopomínajte ani tvar topánok – voľte špicaté, okrúhle tvary a ani mohutné platformy vám kilá ubrať nepomôžu.
 

  • Pozor na dĺžku a strih nohavíc


Cieľom spodnej časti oblečenia je opticky predĺžiť nohy. Môžete si pomôcť čiernymi legínami, ku ktorým si oblečiete voľnejší top tesne pod zadok. Výbornou voľbou sú aj dolu rozšírené nohavice. Naopak, absolútne nevhodné sú tzv. capri nohavice. Čo sa týka strihu, v prípade väčšieho bruška voľte džínsy s vysokým pásom.
 

  • Prúžky musíte zvoliť správne


Odev s horizontálnymi prúžkami nechajte štíhlym a vysokým dámam, vy si vyberajte oblečenie s vertikálnymi prúžkami – budete vyzerať vyššia a štíhlejšia.
 

  • Nepodceňujte výstrihy


Topy či šaty s lodičkovým výstrihom nie sú vhodné pre dámy s väčšími prsiami – pokiaľ máte aj širšie ramená, preferujte hranatý výstrih. Pri okrúhlom výstrihu platí, že čím hlbší, tým postava pôsobí predĺženejšie. Výkroj v tvare V zasa opticky predĺži krk a je vhodný pre všetky typy postáv.
 

  • Iba čierna? Určite nie!


Čierna a tmavé farby zoštíhľujú, ale aj pôsobia smutne a zdôrazňujú nedokonalosti pokožky. V prípade, že preferujete tmavé farby, nezabudnite na kontrast so svetlou farbou v podobe šatky či bižutérie.
 

  • Pomôže aj sťahovacia bielizeň


Nosiť sťahovaciu bielizeň každý deň nie je najlepšie riešenie, avšak na príležitostné nosenie je stvorená a pomôže zakryť to, na čo nie ste až taká hrdá.
 

  • Voľte pomer 2:1


Čo to znamená? Ide o rozdelenie proporcií v pomere, v ktorom budete vyzerať štíhlejšie. To znamená, že opticky vás zoštíhli napríklad dlhá sukňa, ku ktorej si dáte krátke sako. Alebo to urobíte naopak. Ku krátkej sukni si oblečiete dlhý sveter.

Mirka
 
Autor fotografie:www.pixabay.com