Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

9 tipov a trikov proti starnutiu pokožky, ktoré nezruinujú vašu peňaženku

Starnutie je prirodzený proces. Avšak aj starnúť s dá s gráciou a môžeme ho aspoň trošku spomaliť. Niekedy na to netreba ani drahé krémy, ani procedúry, ani skalpel. Čo pomôže pokožke vyzerať krásne, zdravo a mladistvo bez ohľadu na vek?

1. Doprajte si omega-3 tuky

Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny majú protizápalové účinky. Najčastejšie si ich spájame s podporou zdravia srdca a mozgu. Avšak tieto zdravé tuky sú prospešné aj pre pokožku, pretože napomáhajú tomu, aby vyzerala pevnejšie a pružnejšie.

2. Viac spite

Spánok je jedným z kľúčových faktorov zdravého životného štýlu. Je nevyhnutný pre pevné zdravie, dobrú náladu i krásu, vrátane pokožky. Optimálna doba odpočinku je 7 – 8 hodín.

3. Vyhnite sa pretieraniu očí

Pokožka okolo očí je veľmi jemná a ľahko dôjde k porušeniu jemných krvných žiliek. Ak si oči pretierame pravidelne, postupne dochádza k zhrubnutiu i stmavnutiu pokožky okolo očí, v dôsledku čoho vyzeráme staršie.

4. Pleť pred spaním dôkladne očistite

Čistenie pleti pred spaním je nevyhnutnosť. Najprv by sme mali použiť vhodný odličovač v podobe gélu, peny či mlieka, následne pokožku dočistiť tonikom, potom naniesť sérum a večerný krém. Zabúdať by sme nemali ani na ranné čistenie pleti – umytie vodou nestačí.

5. Jedzte veľa farebnej zeleniny a ovocia

Ovocie a zelenina nám pomáhajú nielen s hydratáciou, ale aj s doplnením antioxidantov do organizmu. Čím pestrejšiu škálu ovocia a zeleniny zvolíme, tým viac antioxidantov sa dostane do nášho tela. Antioxidanty sú významnými bojovníkmi proti starnutiu, na to by sme mali myslieť neustále.

6. Nepodceňujte hydratáciu zvnútra i zvonku

S pribúdajúcim vekom má pokožka tendenciu byť suchšia a náchylnejšia na vznik vrások. Preto je nevyhnutné hydratovať ju zvonku minimálne ráno a večer, ideálne viackrát denne. Výborne na to poslúžia hydratačné krémy s glycerínom či kyselinou hyalurónovou.

Nemenej podstatná je hydratácia zvnútra – dbajte na kvalitný pitný režim počas celého dňa. K vysúšaniu pokožky môže prispieť aj nadmerná spotreba kofeínu a soli.

7. Vyskúšajte tvárovú gymnastiku alebo tvárovú jogu

Pravidelným precvičovaním svalov tváre pokožka omladne, spevní sa a získa stratenú pružnosť. Tvárová gymnastika dokonca pomôže zbaviť sa kruhov pod očami a aj viditeľných vrások. Funguje však iba vtedy, keď sa jej budete venovať pravidelne.

8. Majte sa rada

Primeraná sebaláska ide ruka v ruke so starostlivosťou o svoje telo i dušu. Človek, ktorý sa má rád, nemá problém dopriať si. Zájdite pravidelne na masáž, do kúpeľov alebo na pedikúru a užívajte si to. Budete sa cítiť skvelo a to sa, samozrejme, odzrkadlí i na vašom vzhľade.

9. Píling si doprajte častejšie v lete

Mať krásnu a mladistvú pokožku bez pravidelného pílingu je nemožné. Avšak aj pri pílingoch treba mať na mysli jednu dôležitú vec – v zime stačí píling raz týždenne, aby pokožku zbytočne nevysúšal, v lete si ho môžete dožičiť častejšie.

Mirka 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/%C4%8D%C3%ADtanie-%C5%BEena-z%C3%A1hrada-mimo-vonku-3415988/