7 tipov, ako použiť bambucké maslo

Ak hľadáte všestranného pomocníka, ktorý vám pomôže s rozličnými kožnými problémami, bambucké maslo je výbornou voľbou.

Bambucké maslo zoženiete v každej dobrej drogérii. Nemalo by chýbať v kozmetickom kufríku žiadnej dámy. Je bohaté na prospešné mastné kyseliny, ako napríklad kyselinu stearovú či olejovú. Okrem toho disponuje bohatstvom v podobe vitamínu E, ktorý je pokladom pre pokožku. Nechýba ani vitamín A a ďalšie látky prospievajúce pokožke.

Na čo všetko sa dá bambucké maslo využiť?

1. Poradí si so suchými miestami na tele

Neviete, čo s večne suchými rukami, pätami či lakťami? Hydratačné zložky bambuckého masla tento problém vyriešia.

2. Je skvelou alternatívou balzamu na pery

Pokiaľ vás trápia suché pery bez ohľadu na ročné obdobie, dajte si do maličkého téglika bambucké maslo a aplikujte ho na pery vždy, keď pocítite, že sú suché či popraskané.

Chcete si vyrobiť balzam na pery s bambuckým maslom v pohodlí domova? V tom prípade si pripravte 1 polievkovú lyžicu včelieho vosku, rovnaké množstvo kokosového oleja, 2 polievkové lyžice bambuckého masla, 7 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja a rovnaké množstvo mätovej silice. Ako na to? V hrnci pri nízkej teplote rozpustite včelí vosk, kokosový olej a bambucké maslo. Odstavte a pridajte esenciálne oleje. Nalejte do vhodných nádobiek a nechajte stuhnúť.

3. Eliminuje viditeľnosť strií

Hoci tento účinok nie je dokázaný vedecky, potvrdzujú ho empirické skúsenosti. Pravidelné používanie bambuckého masla dokáže urobiť strie menej viditeľnými. Za vyskúšanie to stojí, čo poviete?
Poprípade si vyrobte krém na strie z ½ šálky bambuckého masla, 1/3 šálky kokosového oleja a  čajovej lyžičky vitamínu E. Ako na to? Maslo a olej rozpustite na miernom ohni. Nechajte vychladnúť a pridajte vitamín E. Krém dajte do sklenenej nádoby a skladujte v chladničke. Nanášajte ho na vlhkú pokožku. Vydrží vám niekoľko týždňov.

4. Je bojovníkom proti starnutiu

Proti predčasnému starnutiu organizmu sa dá bojovať zdravým životným štýlom a tiež správnou starostlivosťou o svoje telo. Prevenciou predčasného vzniku vrások je práve bambucké maslo. Má schopnosť zvlhčovať, vyživovať a regenerovať pokožku. Tá je potom na pohľad viditeľne krajšia a mladšia.

5. Predchádza plienkovej dermatitíde

Ste mamou batoľaťa? Mať doma bambucké maslo sa vám oplatí aj kvôli tomu, že vďaka protizápalovým a antifungálnym vlastnostiam pomáha bojovať proti plienkovej dermatitíde.  Týmto stopercentne prírodným prostriedkom eliminujete množstvo chémie, ktoré je, bohužiaľ, zastúpené aj v mnohých produktoch detskej kozmetiky.

6. Môže pomôcť pri ekzémoch

Vyskúšali ste už takmer všetko a ekzém nie a nie zmiznúť? Skúste po ovsenom kúpeli aplikovať na pokožku bambucké maslo. Aj pri ekzéme je totiž dôležité, aby ste pokožku čo najmenej zaťažovali syntetickými látkami.

7. Je stopercentnou prírodnou náhradou peny či gélu na holenie

Ak máte doma bambucké maslo, môžete dať zbohom klasickým penám a gélom na holenie. Bambucké maslo ich dokonale nahradí. Po jeho použití je navyše pokožka dokonale upokojená a hydratovaná.

Mirka


 
Autor fotografie:https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/starostlivost-o-plet-na-zvislo-portret-kozmeticky-9774608/