6 tipov, ako sa starať o farbené vlasy

Len máloktorá z nás je spokojná s prirodzenou farbou svojich vlasov. Podľa prieskumov si vlasy farbí až ¾ z nás v intervaloch 4 – 8 týždňov. Aj vďaka pravidelnému farbeniu vyzeráme upravene a máme odtieň, s ktorým sme spokojné.

Avšak pravidelné farbenie predstavuje pre naše vlasy aj značnú záťaž. Preto si zaslúžia starostlivosť navyše a dodržiavanie niekoľkých zásad, vďaka ktorým budú vyzerať zdravo a krásne. Na čo by ste nemali zabúdať, ak si pravidelne farbíte vlasy?

Farbenie nechajte na kaderníčku

Stále je mnoho žien, ktoré si vlasy farbia doma hlavne z dôvodu, že tým ušetria. Avšak pokiaľ investujete do kvalitnejšej farby, prirátate si k tomu čas a námahu, ktorú musíte do svojpomocného farbenia investovať a, samozrejme, aj vodu potrebnú na umytie farby, úspora je minimálna. Nehovoriac o tom, že výsledok nie je vždy uspokojivý. Naopak, ak sa vyberiete ku skúsenej kaderníčke, môžete si byť istá, že použije kvalitnú a šetrnú farbu na vlasy, vlasy vám upraví a navyše si oddýchnete a odreagujete sa.

Používajte vhodnú vlasovú kozmetiku

Základom je kozmetika určená pre farbené vlasy. Nevyhnutnosťou je nielen šampón a kondicionér, ale aj maska, ktorú použijete aspoň raz týždenne. Na trhu dokonca zoženiete vlasovú kozmetiku, ktorá je určená napríklad pre farbené a jemné vlasy, čiže zabijete dve muchy jednou ranou. Jednoducho treba hľadať.

S umývaním vlasov to nepreháňajte

Po návšteve kaderníčky, ktorá vám vlasy nafarbila, by ste si vlasy nemali umývať skôr, ako o dva dni, pretože inak dochádza k strate prírodných olejov, ktoré vlasy chránia a vyživujú. Pokiaľ máte farbené vlasy so sklonom k masteniu, neumývajte ich častejšie ako 3 razy týždenne. Štiepeniu i vysušovaniu farbených vlasov môžete predísť aj tým, že ich budete oplachovať vlažnou a nie horúcou vodou.

Fén a žehličku na vlasy používajte príležitostne

Hoci sú dnešné farby na vlasy na vysokej kvalitatívnej úrovni, predsa predstavujú zásah do prirodzenej kvality vlasov. Preto je vhodné vlasy ďalej zbytočne nezaťažovať pravidelným fénovaním či žehlením. Ak je to nutné, použite ochranné prípravky, ktoré na vlasy nanesiete pred úpravou fénom či žehličkou.

Končeky vlasov si nechajte pravidelne podstrihnúť

Farbené vlasy sú náchylnejšie na štiepenie, a preto je potrebné pravidelne ich podstrihnúť. Ideálny interval je cca 8 týždňov v závislosti od celkovej kvality vlasov.

Vlasom pravidelne doprajte aj niečo navyše

Okrem šampónu a kondicionéru je nevyhnutnosťou dopriať farbeným vlasom aj niečo navyše. Jedná sa o minimálne masku na vlasy, ktorú na ne aplikujete aspoň raz týždenne. Ideálne je však aspoň niekoľkokrát do roka dopriať vlasom špeciálnu regeneračnú kúru u profesionála. Každá značka profesionálnej kozmetiky ponúka niečo iné, preto je vhodné poradiť sa so skúsenou kaderníčkou.

Mirka 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/diev%C4%8Da-kr%C3%A1sa-%C5%BEena-model-vlasy-2359121/