DENNÍK RELAX - 6-bodový manuál starostlivosti o pleť počas chladných dní

6-bodový manuál starostlivosti o pleť počas chladných dní

Chladné dni dokážu poriadne zamávať nielen s našou náladou, ale i s pokožkou. Ak chceme predísť problémom s pleťou, je dobré riadiť sa niektorými osvedčenými pravidlami. Ktoré sú to?

1. Vyberte si správny mejkap

S príchodom chladnejších dní by sme mali prehodnotiť mejkap, ktorý používame, pretože iný je vhodný na leto a iný na zimu. Pri jeho výbere treba v prvom rade zohľadniť typ pleti. Okrem toho by mal mať dostatočný UV faktor.
Napríklad majiteľky mastnej pleti by mali siahnuť po mejkape, ktorý reguluje tvorbu kožného mazu, má zmatňujúce účinky a, samozrejme, hydratuje. Čo sa týka púdru, netreba to s ním preháňať, lebo pokožku zbytočne vysušuje.

2. Dôkladne zvážte výber denného a nočného krému

Dážď, vietor, sneh, mráz... To sú len niektoré z nástrah zimného obdobia pre pokožku. Snažte sa teda o to, aby krém obsahoval dostatok výživných látok, ktoré pleť hydratujú a ochránia. Podľa typu pleti si môžete zvoliť krémy s obsahom bambuckého masla, aloy, nechtíka či rôznych olejov, ako je mandľový či avokádový.
Výbornou voľbou je aj hydratačné sérum, ktoré sa nanáša na celú tvár, alebo iba na suché miesta. Ak si neviete poradiť s voľbou krému, na trhu nájdete aj tzv. zimné krémy dostupné pre všetky typy pleti.
Na hydratáciu pleti v zime by nemali zabúdať ani majiteľky mastnej pleti, čo kedysi odborníci neodporúčali – cez deň si vystačíte s kombináciou hydratačné sérum a denný krém, na noc postačí nočný hydratačný krém. 

3. Pleť pravidelne hydratujte aj pleťovými maskami

Základom hydratácie pokožky je používanie vhodných krémov na deň a noc a ich pravidelné používanie. Okrem toho je vhodné pokožke 1 – 2 razy týždenne dopriať vhodnú hydratačnú masku na tvár, pričom takisto zohľadníme typ pleti.

4. Ročnému obdobiu prispôsobte aj kozmetiku na odlíčenie

Dokonalé odlíčenie mejkapu je jedným zo základných pravidiel vedúcich ku získaniu krásnej pleti. Počas chladných mesiacov je však dôležité používať k pokožke šetrnejšie odličovacie mlieka či vody, ktoré sú obohatené živinami. Ak používate čistiace gély, nahraďte ich krémovými prípravkami. Na odlíčenie očí použite napríklad detský olej na vatovom tampóne, alebo kozmetiku na odlíčenie na báze oleja.

5. Hydratujte zvnútra – poďakuje sa vám nielen pokožka

Odborníci zdôrazňujú dôležitosť pitného režimu hlavne v lete, avšak prepotrebný je aj počas zimných mesiacov. Aj tu je najlepšou voľbou čistá voda v izbovej teplote, avšak pitný režim môžete spestriť i vhodnými čajmi.

6. Neopomínajte píling

Píling je v zime ešte dôležitejší ako v lete, pretože zbavuje pokožku odumretých kožných buniek, a tak napomáha jej regenerácii. Aj tu volíme pílingy určené pre náš typ pleti s obsahom výživných a hydratujúcich zložiek.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-hlava-tv%C3%A1r-zimn%C3%A9-sneh-690152/