4 overené tipy, ako kombinovať letné oblečenie so zimnými kúskami

To, že teplota stále klesá, neznamená, že sa musíte na dlhé mesiace rozlúčiť so svojimi obľúbenými letnými kúskami šatníka. Vrstvenie je najlepším možným riešením na jesenno-zimné obdobie, a to nielen kvôli praktickosti. Pri správnej kombinácii jednotlivých kúskov dokážete vytvoriť jedinečný outfit, musíte len zapojiť svoju fantáziu a nebáť sa ukázať svoj vlastný štýl. Nezúfajte ani vtedy, ak svojmu módnemu vkusu až tak nedôverujete. Existujú určité overené triky, ktoré sa vám zídu pri kombinácii letného a zimného oblečenia. Aj my sme pozbierali niekoľko takýchto užitočných odporúčaní, čítajte teda ďalej.

4 overené tipy, ako kombinovať letné oblečenie so zimnými kúskami

Čo s tenkými letnými šatami?

4 overené tipy, ako kombinovať letné oblečenie so zimnými kúskami

Univerzálnym záchrancom tenkých letných šiat bez rukávov alebo dokonca aj so špagetovými ramienkami môže byť tričko z kategórie „basic“ (základné). Takáto kombinácia sa bude niesť vo veľmi sviežom, až dievčenskom duchu. Na chladnejšie dni si k nej oblečte sveter, a váš nový mladistvý vzhľad bude zabezpečený. Tento trik sa vám zíde aj v rušnom období, keď nemáte veľa času rozmýšľať o tom, čo si na ďalší deň oblečiete. Zabezpečte si tričká a svetre rovnakého strihu, ale v rôznych farbách, a striedajte ich s tými istými, teda jedinými letnými šatami. Budete mať o starosť menej.


Minisukne iba v teple?

4 overené tipy, ako kombinovať letné oblečenie so zimnými kúskami

Našou jednoznačnou odpoveďou je: nie. Podstatné je len obliecť sa tak, aby vám nebola zima, no nie na úkor vkusného vzhľadu. V lete ste s tým nemali veľa starostí, s jednoduchým topom alebo ležérnou blúzkou a samozrejme opálenými nohami ste mali hotový základ overeného outfitu. Nechcite nájsť ten istý šmrnc aj v zime, hľadajte iný. Hrubšie pančuchy, mohutné topánky alebo vysoké čižmy, teplý sveter – kúsky, ktoré v teplých mesiacoch pôsobili ťažkopádne alebo silene, sa začiatkom zimy zázračné premenia na záchrancov šatníkov. Podstatným elementom tejto zostavy bude kabát. Pri jeho výbere venujte pozornosť dĺžke, krátke kabátiky s minisukňou nemusia vyzerať uvoľnene, práve naopak. Nie je zanedbateľným aspektom ani to, že vám bude zima. Pokiaľ sa však rozhodnete pre oversize štýl s dĺžkou siahajúcou nižšie ako sukňa alebo pokojne až do oblasti členkov, ukážete svetu, že viete pracovať so svojim sexepílom po celý rok, ešte aj vtedy, keď sa musíte chrániť pred mrazom a snehom.

Kvety nech rastú aj zo snehu

Za týmto lyrickým nadpisom sa skrýva náš zámer prezradiť vám, ako môžete kvetinové alebo farebné maxisukne a maxišaty nosiť aj na jeseň a zimu. Najjednoduchšiu úlohu budete mať v období, kedy ešte svieti slnko a ranný mráz nesťažuje cestu do práce. Pokojne si ku svojej „kvetinovej lúke“ obujte tenisky alebo členkové čižmičky a na vrch si dajte vypasovanú tenkú bundičku alebo bomberu. Ak ste kabelkový typ, siahnite po crossbody, ale ideálnym k tejto kombinácii bude ruksak. Budete pôsobiť ležérne, ale mimoriadne štýlovo. V studenších mesiacoch kvetiny stále nemusíte odložiť na zimný spánok. Mohutné baganče a krátky koženkový kabát síce môže na elegantnejšie a nežnejšie povahy pôsobiť odvážne, ale nejaký ženský kúsok môže tento drsný dojem zjemniť. Takým môže byť napríklad baretka pastelovej farby.

4 overené tipy, ako kombinovať letné oblečenie so zimnými kúskami

Kľúčom je homogénnosť

Univerzálne pravidlo na kombináciu letných a zimných kúskov šatníka neexistuje. Počuli ste už o tom, že tá istá voňavka môže na rôznych ľuďoch voňať diametrálne odlišne? Toto pravidlo sa vzťahuje aj na oblečenie. To, čo sa hodí vám, nemusí vyzerať dobre aj na vašej kamarátke a opačne. Svoju rolu tu zohrávajú rôzne faktory, medzi nimi vek, typ postavy, farba pleti, no najmä štýl a presvedčenie o správnosti vybraného outfitu.

To, čím ale nemôžete skoro nikdy nič pokaziť, je homogénnosť. Keď si chcete obliecť letné tričko bez rukávov, ale viete, že by vám v ňom bola zima, zachráni vás tričko s dlhými rukávmi pod ním, no tej istej farby a materiálu. To isté platí aj na ostatné kúsky. Predstavte si, že si pod/na červené letné šaty oblečiete červené tričko. Bude to vyzerať, ako keby to bol jediný a ten istý kúsok. Postupujte ale opatrne pri kombinácii rôznych čiernych elementov outfitu, táto farba je totiž veľmi náročná na homogénne zostavy.

TIP: Farebné kombinácie ktoré vždy fungujú.

Zdroj fotiek: erikafashion.sk
Autor fotografie:erikafashion.sk