15 spôsobov využitia bambuckého masla pre krásu, ktoré si zamilujete

Bambucké maslo sa získava z orieškov maslovca (Vitellaria paradoxa), ktoré sú bohaté najmä na tuky, ako kyselinu olejovú, stearovú, linolovú a palmitovú. 

Nechýba ani vitamín E a mnohé ďalšie prospešné látky, ako napríklad antioxidanty. Skvelé uplatnenie má hlavne v kozmetike, pretože výborne vyživuje a hydratuje. Na čo všetko ho môžete využiť, ak sa stane súčasťou vášho kozmetického kufríka?

 • Pomôže s akné

Bambucké maslo disponuje protizápalovými vlastnosťami. Je za to zodpovedná hlavne kyselina škoricová. Tá sa spája so znížením zápalu na koži. To znamená, že bambucké maslo môže byť výborným bojovníkom aj proti akné.

 • Redukuje vrásky

Zastúpené mastné kyseliny (kyselina olejová, stearová či linolová) vplývajú na pokožku tak, že ju vyživujú i ochraňujú. Za zmienku stojí aj vitamín E, ktorý je silný antioxidant chrániaci bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Bambucké maslo je teda pomocníkom pri redukcii vrások a zároveň zabraňuje vzniku nových.

 • Výživu a ochranu poskytne tvári, telu i vlasom

Jednou z výhod bambuckého masla je to, že ho môžete bez problémov používať na ošetrenie pokožky tváre, tela i vlasov. Tým pádom nemusíte mať k dispozícii niekoľko kozmetických preparátov, stačí vám bambucké maslo.

 • Eliminuje viditeľnosť strií

Hľadáte spôsob, ako redukovať strie, ktoré máte na stehnách, bruchu či dokonca na rukách? Skúste na ne pravidelne aplikovať bambucké maslo, ktoré je známe hydratačnými, ochrannými a vyživujúcimi vlastnosťami.

 • Je stvorené na masáž

Bambucké maslo sa pri kontakte s pokožkou topí, čiže ho môžete s pokojom využiť aj pri masáži.

 • Poradí si so suchou pokožkou

Bambucké maslo dá zbohom extrémne suchej pokožke na lakťoch, kolenách, pätách, ale zvláčni aj pokožku nosa pri prechladnutí alebo suché pery popraskané od mrazu.

 • Pokožku zbaví mejkapu

Bambucké maslo šetrne zbaví pokožku mejkapu a zároveň ju do hĺbky vyživí a hydratuje. Hodí sa na odlíčenie pokožky i očí.

 • Upokojí pokožku po opaľovaní či po pobyte v chlórovanej vode

Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam je bambucké maslo stvorené hlavne na ošetrenie podráždenej či vysušenej pokožky. Úľavu teda poskytne aj po opaľovaní či kúpaní v bazéne.

 • Pomôže pri ekzémoch

Ekzémy sú nepríjemné nielen kvôli svojmu vzhľadu, ale aj svrbeniu. Pravidelné používanie bambuckého masla eliminuje nepríjemné svrbenie, ale aj samotný výskyt ekzému.

 • Dodá iskru suchým a poškodeným vlasom

Zastúpené mastné kyseliny, vitamíny i antioxidanty výrazným spôsobom napomáhajú regenerácii vlasov, ktoré sú poškodené v dôsledku farbenia, trvalej ondulácie či dlhodobého pobytu na slnku.

 • Je stvorené na ošetrenie pokožky po holení

V prípade, že sa stále nežiaducich chĺpkov na svojom tele zbavujete holením, viete, že pokožka býva po depilácii holiacim strojčekom podráždená. Výbornou voľbou, ako ju upokojiť, vyživiť a hydratovať, je aplikácia bambuckého masla. Ideálne je naniesť ho ešte na vlhkú pokožku.

 • Zmierni bolesť svalov po športe

Bambucké maslo môže pomôcť aj pri bolesti svalov, ktorá bola spôsobená nadmerným cvičením. Vhodné je naniesť bambucké maslo na bolestivé miesta po teplom kúpeli.

 • Hodí sa pre všetky typy pleti

Bambucké maslo pomôže pri akné i ekzéme. To znamená, že ho ocenia majiteľky mastnej, suchej, zmiešanej i normálnej pleti.

 • Je skvelým balzamom aj kondicionérom

Bambucké maslo môžete používať aj namiesto bežného balzamu a kondicionéru na vlasy. Vedzte, že vlasy sa vám skutočne poďakujú zdravým a krásnym vzhľadom.

 • Vydrží naozaj dlho

Rozhodli ste sa pre používanie bambuckého masla? Robíte dobre! Je totiž univerzálnym kozmetickým prípravkom, ktorý dlho vydrží, čiže okrem iného aj ušetríte.

Mirka


 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/sklo-ly%C5%BEice-kozmetika-kr%C3%A9m-ru%C5%BEov%C3%A1-3141865/