DENNÍK RELAX - 10 tipov, prečo mať kozmetickú vazelínu na poličke v kúpeľni

10 tipov, prečo mať kozmetickú vazelínu na poličke v kúpeľni

Na kozmetickú vazelínu nedá dopustiť napríklad herečka Jennifer Aniston – používa ju každý večer pred spaním na ošetrenie a elimináciu vrások okolo očí. Nevie si vynachváliť jej pozitívne účinky. Nehovoriac o tom, že je ľahko dostupná a lacná. Prečo by ste si ju mali zadovážiť aj vy?

1. Pomôže vám dopracovať sa ku krajším mihalniciam

Ak ste odjakživa túžili po dlhých a hustých riasach, môžete ich konečne získať a to tak, že každý večer na ne nanesiete kozmetickú vazelínu. Na aplikáciu využite vatovú tyčinku alebo štetec zo starej riasenky.

2. Je výborná na odličovanie

Nehodí sa síce na denné použitie, ale zachráni vás v krízovej situácii, keď sa vám minie mlieko či voda na odlíčenie. Jednoducho si dajte trochu vazelíny na vatový tampón a pustite sa do odličovania.

3. Vďaka nej parfum vydrží dlhšie

Ak si parfum nanášate na zápästie, skôr ako to urobíte, potrite zápästie vazelínou a až následne nastriekajte parfum. Dosiahnete to, že parfum bude voňať dlhší čas.

4. Je skvelá namiesto balzamu na pery

Stačí ju dať do malého téglika a mať ju vždy v kabelke – vazelína má totiž výborné hydratačné vlastnosti. Nehovoriac o tom, že pery ochráni a po použití sú hebké a jemné. Samozrejme, použiť sa dá aj na suché lakte, päty či kolená.

5. Je ideálnou prísadou do domácich pílingov pre majiteľky suchej pleti

Pravidelný píling potrebujú všetky typy pleti, avšak pri suchej a citlivej pokožke treba použiť správne suroviny, aby sa zbytočne ešte viac nevysušila. Ak je to aj váš prípad, pripravte si pílingy na telo práve s vazelínou. Výborná je kombinácia vazelíny s ovsenými vločkami, alebo himalájskou soľou, alebo kokosovým cukrom.

6. Dá zbohom suchým končekom vlasov

Ako sa zbaviť štiepajúcich sa končekov vlasov? Riešenie je jednoduché – po umytí vlasov naneste na končeky vazelínu, nechajte ju pôsobiť a potom ju z vlasov dôkladne zmyte.

7. Zocelí nechty

Dámy, ktoré majú krehké a lámavé nechty, by mali vyskúšať nasledujúci tip – každý večer naneste na nechty a nechtovú kožu vazelínu a dokonale ju do nich votrite. Po niekoľkých týždňoch budú nechty viditeľne pevnejšie a dokonale hydratované.

8. Upokojí popálenú pokožku

Niekedy stačí chvíľka nepozornosti a vznikne malá popálenina. Ako urýchliť jej hojenie? Opäť pomôže kozmetická vazelína.

A pomôže aj s niektorými problémami v domácnosti.

9. Vyleští topánky

Pokiaľ chcete, aby sa kožené topánky leskli, vyčistite ich kozmetickou vazelínou.

10. Odstráni vŕzganie dverí

Lezie vám na nervy skriňa, ktorá sa vždy s vrzgotom otvára i zatvára? Vadia vám vŕzgajúce vchodové dvere? V tom prípade použite vazelínu, ktorá si s týmito problémami hravo poradí.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/kr%C3%A9m-mimosa-r%C3%BA%C5%BE-starostlivos%C5%A5-3496778/