DENNÍK RELAX - 10 pílingov, za ktoré sa vám pokožka poďakuje nielen v lete

10 pílingov, za ktoré sa vám pokožka poďakuje nielen v lete

Milujete pobyt na slnku a snažíte sa, aby vaša pokožka získala krásny bronzový nádych? Potom by ste mali dodržiavať nielen pravidlá bezpečného opaľovania, ale o pokožku sa aj príkladne starať. Neodmysliteľnou súčasťou tejto starostlivosti sú i pílingy, ktoré ju zbavia odumretých kožných buniek a aj vyživia. Ktoré stoja za vyskúšanie?

1. Exotický píling

Na jeho prípravu budete potrebovať približne ½ šálky ananásu a ¼ šálky papáje. Samozrejme, nesmie chýbať med s antiseptickými vlastnosťami. Ako píling pripraviť? Z uvedených ingrediencií vytvorte pastu a v tenkej vrstve ju krúživými pohybmi aplikujte na celé telo. Nechajte chvíľu pôsobiť  a zmyte. Píling má aj vynikajúce hydratačné vlastnosti, a preto je stvorený aj na letné dni.

2. Avokádový píling

Tento píling pomôže eliminovať viditeľnosť drobných jaziev na pokožke a zároveň jej dodá vlhkosť. Na jeho prípravu budete potrebovať 2 vaječné bielky, 2 PL medu a ½ zrelého avokáda. Príprava pílingu je jednoduchá – najprv vyšľahajte bielky na sneh, ktorý opatrne primiešajte do zmesi roztlačeného avokáda a medu. Naneste na celé telo krúživými pohybmi a po niekoľkých minútach pôsobenia zmyte.

3. Kávový píling pre zaneprázdnené

Chcete svojej pokožke dopriať píling, no nemáte čas nazvyš? Potom jednoducho pridajte do svojho obľúbeného sprchového gélu primerané množstvo kávy, premiešajte a aplikujte na pokožku celého tela. Alternatívou sprchového gélu môže byť nejaký prírodný olej, napríklad kokosový, ktorý pokožku výborne vyživí a hydratuje.

4. Cukrový píling s olivovým olejom proti celulitíde

Jedným z bojovníkov proti celulitíde je aj kvalitný píling. Vhodná je kombinácia kokosového cukru s olivovým olejom. Nezabúdajte, že pre dosiahnutie dobrých výsledkov je dôležité píling používať minimálne 2 – 3 razy týždenne.

5. Soľný píling

Zmiešaním soli s vodou získate píling, ktorý takisto pokožku zbaví odumretých kožných buniek. Jeho výhodou je ľahká príprava a cenová nenáročnosť.

6. Ovsený píling s jogurtom

Kombinácia jemne rozdrvených ovsených vločiek a jogurtu je pokladom pre všetky typy pleti. Jej hlavným plusom je to, že pokožku výborne hydratuje a to do hĺbky. Píling sa pripraví prostým zmiešaním rozdrvených ovsených vločiek a jogurtu tak, aby vznikla pasta.

7. Tvarohový píling

Extra výživný – presne tento prívlastok možno dať práve tomuto pílingu. Pripravíte si ho zmiešaním asi jednej polievkovej lyžice tvarohu, čajovej lyžičky kokosového cukru a rovnakého množstva medu.

8. Píling zo zeleného čaju

Tento píling je stvorený na leto, pretože zelený čaj pokožku osvieži a je nabitý antioxidantmi, ktoré ju chránia pred poškodením voľnými radikálmi. Ako sa pripravuje? Ideálne je použiť kvalitný sypaný zelený čaj, poprípade matcha čaj a z neho si pripraviť silnejší zápar. Po vychladnutí sa do neho pridáva kokosový cukor tak, aby vznikla pasta.

9. Píling s kokosovým olejom a medom

Píling pokožku zbaví nielen nečistôt a odumretých kožných buniek, ale ju aj výborne upokojí. Pripravuje sa skombinovaním kokosového cukru, kokosového oleja a kvalitného slovenského medu.

10. Píling proti predčasnému starnutiu pleti

 Ako základ môžete použiť obľúbený za studena lisovaný olej, ako napríklad mandľový či jojobový. Na celé telo vám postačia 1 – 2 polievkové lyžice. Olej mierne zahrejte, pridajte do neho niekoľko kvapiek levanduľového oleja, trstinový cukor a med v množstve, aby ste dosiahli kašovitú konzistenciu.

Mirka

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/sklo-ly%C5%BEice-kozmetika-kr%C3%A9m-ru%C5%BEov%C3%A1-3141865/