Jantár plný pokoja

Aj súčasná veda potvrdzuje, že jantár vytvára tzv. negatívne ióny, ktoré sú pre človeka, zvieratá i rastliny veľmi dôležité. Jantár pôsobí harmonizujúco na telo aj psychiku.

Legendy hovoria, že už tisíc rokov pred naším letopočtom sa Féničania priplavili k baltskému pobrežiu a založili tam svoje obchodné osady. Zrejme oni vyznačili tzv. jantárovú cestu, ktorou sa neskôr vydali hľadať „zlato severu", jantár, Etruskovia, Gréci, Rimana. Kedysi dávno bola cena jantáru nesmierne vysoká. Staroveký historik Plinius píše, že cena jantáru bola taká vysoká, že dokonca malá soška z jantáru bola drahšia ako živý a zdravý človek. Dávni mágovia a lekári odporúčali nosiť jantár bezprostredne na tele pomáha to vraj uchovať si zdravie, krásu a mladosť, ako aj veselú myseľ.

Odborníci zistili, že predmety z jantáru - prívesky, náhrdelníky, náramky, náušnice, brošne - čistia atmosféru a dokonca zmierňujú rozvášnené osoby. Zasvätenci tvrdili, že jantár má tajomnú moc. Od človeka, ktorý ho nosí ako talizman, odháňa všetky zlé energie a z tela vyťahuje všetky choroby. Rímski gladiátori nosili jantárové talizmany s nápisom „Zvíťazím" a ženy prstene s jantárovými očkami, ktoré vraj priťahovali nápadníkov s dobrým charakterom.

Postupne sa jantár začal používať na snímanie urieknutia a prekliatia. Ezoterici tvrdia, že v každom kúsku jantáru žije duch vzduchu, ktorý vždy ochraňuje osobu, ktorá ho nosí, pred nebezpečenstvami zo vzduchu. Preto je jantár určený ako amulet pre cestujúcich lietadlom.

Obklopení vibráciami jantáru sa ľudia stávajú miernymi, pokojnejšími, jantár neutralizuje aj negatívne pôsobenie televíznych prijímačov a počítačov.

 


Autor fotografie:www.flikr.com From meganpru