DENNÍK RELAX - Strašiak menom potenie, vieme ako si zachovať sviežosť

Strašiak menom potenie, vieme ako si zachovať sviežosť

Leto je už v plnom prúde, o čom nás presviedča nielen slnečné počasie, ale aj mokré fľaky na oblečení či kvapkajúci pot z tváre. Nie je to nič, čo by nás tešilo, ale keď teplomer ukazuje nad 30 stupňov, ťažko zostaneme suchí najmä, ak je klimatizácia v nedohľadne. Nemusíte zúfať, vieme ako si zachovať sviežosť aj v horúcich dňoch.
 

  • Hurá dezodoranty, nevynechajte antiperspiranty

Leto je naozaj čas, kedy sa potíme všetci. Bez ohľadu na to koľko sa potíme, mali by sme používať kvalitnú ochranu. Dezodorant či antiperspirant by sme mali mať vždy po ruke. Možno to netušíte, ale dezodorant je pomocník, ktorý zápach prekryje a antiperspirant obmedzuje tvorbu potných žliaz. Preto je vhodné ho naniesť aj v noci, kedy potné žľazy utlmíme. Stavte v lete na jemné vône prípravkov, ťažšie a silnejšie sú vhodné skôr na zimu.
 

  • Osviežte sa vodou

Skôr ako opakovane nanesiete jeden zo spomínaných prípravkov, pomôže vám, ak sa opláchnete pod pažami. Zbavíte sa tak zápachu, zmyjete pot a nečistotu. Predídete tak lepivému pocitu a antiperspirant bude mať oveľa príjemnejšiu vôňu, ako keby ste ho opakovane naniesli bez umytia. Je to možno trošku pracné, ale za tých pár minút vám ten svieži pocit rozhodne stojí. A verte, že aj vaše okolie sa poteší!
 

  • Skúste potné vložky

Nie každý si môže dovoliť chodiť do práce v tielku či krátkej sukni. Niečia práca si vyžaduje košele či iný odev s rukávmi aj napriek tomu, že vonku je ako v peci. Ak nechcete mať prepotené fľaky pod pažami, skúste potné vložky. Stoja pár eur a nebudete sa musieť hanbiť.  Účinne absorbujú pot a zabránia vzniku fľakov na košeli či tričku.
 

  • Pite čaje

Odporúča sa aj pitie rôznych bylinných čajov. Skúste šalviu, tá sťahuje potné žľazy, čo má za následok, že sa menej potíme. To isté platí aj o žihľave a tá navyše aj detoxikuje, telo zbavíte škodlivých látok a váš pot budeme menej zapáchať. Samozrejme, že to platí len v prípade, ak čaje pijete pravidelne. Po vypití jednej šálky sa zázraky nedejú. V lete čaje chutia málokomu, skúste preto šálku vody s jablčným octom. Jedna až dve šálky denne vám spravia rovnakú službu ako spomínané čaje.

V extrémne horúcich dňoch nie je na škodu mať v kabelke jedno náhradné tielko či tričko a to najmä vtedy, ak sa  niekam po práci chystáte. Budete sa určite cítiť lepšie v niečom čistom, ako v z celého dňa prepotenom tričku.

 

Autor: Andrea Zummerová

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/diev%C4%8Da-%C5%A1aty-%C4%8Derven%C3%A1-zmyselnos%C5%A5-962875/