DENNÍK RELAX - Aké komplikácie môžu znepríjemniť vašu letnú dovolenku?

Aké komplikácie môžu znepríjemniť vašu letnú dovolenku?

Letné dovolenky sú momentálne aktuálnou témou v každej domácnosti. Ak už máte nejakú naplánovanú a pomaly, ale isto už končíte s nákupmi potrebných vecí na dovolenku, mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, že s dovolenkou môžu prísť aj komplikácie, s ktorými ste nepočítali a boli by ste najradšej, keby ani neprišli. Čo všetko vás môže prekvapiť pred a na dovolenke?

Nevoľnosti počas cesty a chlad v dopravnom prostriedku

Letíte lietadlom, alebo idete vlastným autom? Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob dopravy, musíte počítať s tým, že vám, alebo vašim blízkym príde počas cesty zle. Majte preto nachystané vrecko pre prípad potreby. Do lietadla si žiadne vrecúška brať nemusíte. Každý pasažier bude mať pri sedadle vrecko. Snažte sa pred cestou nepreháňať to s konzumáciou ťažších potravín a zvoľte si niečo ľahšie, z čoho vám nepríde zle – napríklad ovocný/ zeleninový šalát, cereálie v mlieku a podobne. Možno vám skôr bude vadiť klimatizácia a vašou túžbou bude mať na sebe originál vyhrievanú vestu, treba si však uvedomiť, že je len na vás, ako si teplotu prispôsobíte. V lietadle to síce moc neovplyvníte. Odporúčame vám preto si skôr dávať dlhé nohavice a vziať si so sebou tenšiu mikinu, ktorú si v prípade potreby na seba prehodíte. Obliekanie rozhodne nesmiete podceniť, teda ak nechcete stráviť celú dovolenku s vreckovkami a kvapkami do nosa.

Zranenie a strata batožiny

Aj taký opuch nôh, zlomenina, strata batožiny alebo popálenina môže znepríjemniť vašu dovolenku. Ak nechcete nič podceniť, odporúčame vám zamyslieť sa nad zabezpečením poistenia na dovolenku. Nebude vás to stáť veľa, ale budete mať istotu, že v prípade, že sa niečo stane, náklady vám nestúpnu do takých závratných výšok, do akých by stúpli, keby si nezaplatíte cestovné poistenie.
Samozrejme, že aj v prípade, že si nezaplatíte cestovné poistenie, by ste si mali so sebou vziať aspoň tie základné lieky – lieky na horúčku, lieky na žalúdok, krém na popáleniny a krém na opuch.

Tip na záver: Ak predsa len uvažujete nad cestovným poistením, najideálnejšie by pre vás bolo ročné cestovné poistenie.