DENNÍK RELAX - 5 čajov, ktoré vám podajú pomocnú ruku pri chudnutí

5 čajov, ktoré vám podajú pomocnú ruku pri chudnutí

Základom pri redukcii hmotnosti je zmena stravovacích návykov, pravidelný pohyb a dostatočný odpočinok. Avšak veľmi dôležité je byť psychicky v pohode, mať fungujúce trávenie bez pocitov nafukovania či zápchy, a netrpieť pocitmi hladu. S tým všetkým nám môžu pomôcť aj čaje.

Obezita už dávno nie je problémom iba v Spojených štátoch amerických, kde je obézna až tretina dospelých. Počet ľudí s nadváhou a obezitou narastá aj u nás, a preto treba tomuto problému venovať pozornosť a nenechať ho zájsť príliš ďaleko.

Ak ste sa rozhodli so svojimi prebytočnými kilami niečo urobiť, nezabudnite ani na pitný režim, ktorý môžete doplniť týmito čajmi.

1. Oolong čaj podporuje metabolizmus

Oolong čaj má schopnosť podporiť fungovanie látkovej výmeny a to vďaka obsahu katechínov. Spája sa aj so znižovaním hladiny cholesterolu v krvi. Je výbornou voľbou pre ľudí, ktorí trpia inzulínovou rezistenciou alebo cukrovkou.

  • Pre dosiahnutie dobrých výsledkov pite 2 šálky oolong čaju denne. Pripravíte si ho tak, že necháte zovrieť vriacu vodu a po 2 – 3 minútach chladnutia do neho pridáte 1 – 2 čajové lyžičky sypaného čaju. Po krátkom lúhovaní sa čaj pije.

2. Rooibos čaj pomáha zvládnuť stres

Rooibos čaj môžeme pokojne nazvať alternatívou zeleného čaju pre ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť stimulačným látkam (kofeínu...). Rooibos obsahuje i látku zo skupiny flavonoidov, ktorá sa nazýva aspalatín. Ten pôsobí spolu s ostatnými flavonoidmi protizápalovo a podieľa sa aj na redukcii stresu.

  • Rooibos je vhodný aj pre deti a tehotné ženy, a preto si môžete pokojne dopriať aj 3 šálky denne.

3. Žihľavový čaj

Hoci je žihľavový čaj u nás bežným čajom na pitie, netreba ho podceňovať. Má výborné detoxikačné účinky, podporuje činnosť čriev a stimuluje krvotvorbu.

  • Žihľavová kúra by mala trvať maximálne 2 týždne. Počas nej pijeme 3 šálky žihľavového čaju denne, pričom prvú z nich si doprajeme ráno nalačno. Po 2 týždňoch prestávky možno kúru zopakovať.

4. Mätový čaj

Mäta pôsobí blahodarne na nervový systém, čiže vám pomôže byť v pohode aj počas redukcie hmotnosti. Nehovoriac o tom, že jej vôňa sa spája s potlačením hladu – treba vyskúšať. Takisto výborne vplýva na proces trávenia.

  • Mätový čaj pite v množstve 3 šálok denne.

5. Ibištekový čaj

Tento chutný čaj je plný antioxidantov, ktoré napomáhajú správnej činnosti metabolizmu. Dokonca je prírodným diuretikom a štúdie naznačujú, že pri dlhodobejšom pití pomáha redukovať nežiaduci tuk okolo bruška.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/%C4%8Daj-zdrav%C3%A9-%C5%BEivotn%C3%BD-%C5%A1t%C3%BDl-755689/