DENNÍK RELAX - Chov koi kaprov môže byť aj vaším hobby. Oddýchnete si a načerpáte pozitívnu energiu //

Chov koi kaprov môže byť aj vaším hobby. Oddýchnete si a načerpáte pozitívnu energiu

Každý z nás by mal mať koníček, ktorý ho bude vnútorne napĺňať a vyčaruje mu úsmev na tvári vtedy, keď mu do smiechu príliš nie je. Ak ste doteraz svoje hobby nenašli, za vyskúšanie stojí chov koi kaprov.

Tento druh ozdobnej ryby pochádza z Japonska, kde bol postupne šľachtený, a preto dnes môžeme v jazierkach a rybníkoch chovať na dekoratívne účely tieto ryby i u nás. Koi kapre na Slovensku sú jednoducho obľúbenými ozdobnými rybičkami. Nehovoriac o tom, že sú jedinečné. Hovorí sa, že pokiaľ budete chovať viacfarebné varianty koi kaprov, budete mať originál, pretože vraj neexistujú dva úplne rovnaké.

Majú famózny vzhľad a sú priateľské

Okrem jedinečného vzhľadu vás tieto ryby odmenia aj priateľským správaním. Koi kapre sú krásne a môžete si vybrať z viacerých variant, ktoré sa od seba odlišujú nielen farbou, ale aj tvarom šupiniek a vzormi.

Máte radi kombináciu bielej a červenej? V tom prípade si do svojho jazierka zaobstarajte kohaku kaprov – sú biele s červenými škvrnami. Bekko koi kapry sú buď bielej, žltej, alebo červenej farby a majú na sebe čierne škvrny. Variant showa sanshoku je zasa kombináciou troch farieb. Možností voľby koi kaprov je teda neúrekom, nakoľko tieto ryby sú aj na našom trhu dostupné v mnohých variantoch. Výbornou voľbou sú japonské koi kapre od firmy Numa.

Sú koi kapry náročný na chov?

Koi kapry potrebujú dostatok priestoru, kvalitnú vodu a krmivo. S kŕmením sa obvykle začína vtedy, keď má teplota vody v jazierku okolo 10 stupňov Celzia. Pri teplote 15 stupňov Celzia už kŕmime kapry každý deň, pričom používame krmivá s dostatkom živín. V lete koi kapry ocenia stravu niekoľkokrát denne, pričom ju môžeme spestriť hráškom, zeleným šalátom či dokonca melónom. Aj správnou voľbou stravy môžeme ovplyvniť sfarbenie obľúbených dekoratívnych koi kaprov.

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/en/animals-fishes-koi-fishes-1868779/Články z rubriky: Zvieratá

U majiteľov psov je menšie riziko úmrtia na kardiovaskulárne choroby

U majiteľov psov je menšie riziko úmrtia na kardiovaskulárne choroby

Vyplýva to zo štúdie, ktorú zverejnila britská stanica BBC. Štúdiu ..

Koľko pohybu potrebuje váš pes denne?

Koľko pohybu potrebuje váš pes denne?

Majiteľ psa by mal dbať na nasledujúce ukazovatele: Ako reaguje ..

Nový vtáčí druh, ktorý priletel na Slovensko, pochádza zo severskej tajgy

Nový vtáčí druh, ktorý priletel na Slovensko, pochádza zo severskej tajgy

Je ním operenec zo severskej tajgy - modravec červenoboký, ktorého ..

V Bratislave sa opäť predstavia útulky z celého Slovenska.

V Bratislave sa opäť predstavia útulky z celého Slovenska.

Akcia bude prebiehať v sobotu 14. októbra 2017 od 11,00 ..