DENNÍK RELAX - Chov koi kaprov môže byť aj vaším hobby. Oddýchnete si a načerpáte pozitívnu energiu //

Chov koi kaprov môže byť aj vaším hobby. Oddýchnete si a načerpáte pozitívnu energiu

Každý z nás by mal mať koníček, ktorý ho bude vnútorne napĺňať a vyčaruje mu úsmev na tvári vtedy, keď mu do smiechu príliš nie je. Ak ste doteraz svoje hobby nenašli, za vyskúšanie stojí chov koi kaprov.

Tento druh ozdobnej ryby pochádza z Japonska, kde bol postupne šľachtený, a preto dnes môžeme v jazierkach a rybníkoch chovať na dekoratívne účely tieto ryby i u nás. Koi kapre na Slovensku sú jednoducho obľúbenými ozdobnými rybičkami. Nehovoriac o tom, že sú jedinečné. Hovorí sa, že pokiaľ budete chovať viacfarebné varianty koi kaprov, budete mať originál, pretože vraj neexistujú dva úplne rovnaké.

Majú famózny vzhľad a sú priateľské

Okrem jedinečného vzhľadu vás tieto ryby odmenia aj priateľským správaním. Koi kapre sú krásne a môžete si vybrať z viacerých variant, ktoré sa od seba odlišujú nielen farbou, ale aj tvarom šupiniek a vzormi.

Máte radi kombináciu bielej a červenej? V tom prípade si do svojho jazierka zaobstarajte kohaku kaprov – sú biele s červenými škvrnami. Bekko koi kapry sú buď bielej, žltej, alebo červenej farby a majú na sebe čierne škvrny. Variant showa sanshoku je zasa kombináciou troch farieb. Možností voľby koi kaprov je teda neúrekom, nakoľko tieto ryby sú aj na našom trhu dostupné v mnohých variantoch. Výbornou voľbou sú japonské koi kapre od firmy Numa.

Sú koi kapry náročný na chov?

Koi kapry potrebujú dostatok priestoru, kvalitnú vodu a krmivo. S kŕmením sa obvykle začína vtedy, keď má teplota vody v jazierku okolo 10 stupňov Celzia. Pri teplote 15 stupňov Celzia už kŕmime kapry každý deň, pričom používame krmivá s dostatkom živín. V lete koi kapry ocenia stravu niekoľkokrát denne, pričom ju môžeme spestriť hráškom, zeleným šalátom či dokonca melónom. Aj správnou voľbou stravy môžeme ovplyvniť sfarbenie obľúbených dekoratívnych koi kaprov.

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/en/animals-fishes-koi-fishes-1868779/Články z rubriky: Zvieratá

Dieťa a pes

Dieťa a pes

Deti so psíkmi sú šťastnejšie, učia sa zodpovednosti a rešpektu ..

Na cesty s domácim miláčikom? Prečo nie!

Na cesty s domácim miláčikom? Prečo nie!

Spoločne strávené chvíle so psom alebo mačkou na horách, pri ..

Vedci prišli na to, prečo sú veľryby také obrovské

Vedci prišli na to, prečo sú veľryby také obrovské

Tím amerických vedcov predpokladá, že našiel dôvod, prečo sa - ..

Vedci konečne vyriešili záhadu, prečo plameniaky stoja na jednej nohe

Vedci konečne vyriešili záhadu, prečo plameniaky stoja na jednej nohe

Viaceré vedecké tímy prichádzali s rôznymi vysvetleniami ..