Topoľčany odchádzajú s debaklom

V dueli so \"žochármi\" piešťanskí hokejisti už od začiatku naznačili kto bude pánom na ľade. Hneď v druhej minúte otvoril skóre Peško, keď si vybojoval puk v útočnom pásme a skóroval strelou od brvna. Domáci pridali svoj druhý gól zápasu v presilovke, keď sa najprv nepresadil kapitán Kolník, jeho zaváhanie ale napravil Klčo a strelil víťazný gól zápasu. Piešťany tlačili naďalej, najprv neuspeli v úniku Peško s Mihálikom, perfektnú individuálnu akciu potom predviedol Rosa, chýbalo len presnejšie zakončenie. Gólu sa ale do konca tretiny predsa len dočkali. Románkovu prihrávku na Mihálika obrana síce zblokovala, ale Románek si puk vybojoval naspäť a prekonal ležiaceho Hippíka.

Druhú tretinu otvorila presilovka domácich o dvoch hráčov, ktorá slávila úspech po Baranovom bekhendovom zakončení už na 4:0. O niekoľko málo minút na to unikol Rosa a \"ruským blafákom\" prepálil Hippíka už po piatykrát. Ten sa následne nechal vystriedať, ale jeho náhradník Beliansky inkasoval už po necelej polminúte, keď z kruhu na vhadzovanie presne trafil Pupák. Rozbehnutí Piešťanci búšili aj naďalej, ale šance Pupáka s Baranom, ani kombinácia dvojice Románek - Holovič sa gólom neskončili. Topoľčany však do konca tretiny kapitulovali ešte raz, a to keď po Peškovej prihrávke sa s Belianskym pohral Mihálik, položil si ho na ľad a skóroval do prázdnej brány.

V záverečnej tretiny však tempo hry rapídne opadlo a dohrávalo sa už viac-menej len z povinnosti. Po hluchých minútach nahodil Kutňanský puk spoza modrej čiary na bránu, prekvapený Fumač nestihol zareagovať a inkasoval lacný gól. Svoju chybu však napravil vo vlastnom oslabení, keď zlikvidoval Bosákovu dorážku do prázdnej brány. Na konci tretiny sa domáci prebrali, keď Horký niekoľkokrát tečovanou strelou od modrej čiary rozozvučal brvno. Chvíľu na to využil peknú Baranovu prihrávku spoza brány na ôsmy gól Rybárik, ktorým uzavrel skóre na konečných 8:1.

ŠHK 37 Piešťany - HC Topoľčany 8:1 (3:0,4:0,1:1)

Góly: 01:06 Peško (Bučka), 10:03 Klčo (Učeň, Rosa), 18:03 Románek (Pupák), 20:54 Baran (Bučka, Kolník), 24:44 Rosa, 25:10 Pupák (Rybárik, Baran), 35:58 Marek Mihálik (Peško), 58:02 Rybárik (Baran, Pupák) - 45:35 Kutňanský (Gráčik, Dobrý)

ŠHK 37 Piešťany: Fumač - Kolník, Poláček, Bučka, Blaško, Vrána, Grman, Horký - Rybárik, Baran, Pupák - Marek Mihálik, Peško, Haring - Románek, Holovič, Chylo - Rosa, Učeň, Klčo - Grunner

HC Topoľčany: Hippík (24:44 Beliansky) - Drahovský, Múčka, Kabát, Krecháč, Ondruška, Kutňanský, Reissmüller, Oravec - Gráčik, Káčer, Bosák - Tvrdík, Varga, Martin Mihálik - Klačanský, Samuel Mihálik, Bystričan - Kmeč, Dobrý, Indrych