DENNÍK RELAX - Tipy, ako mať každý deň dokonalý mejkap

Tipy, ako mať každý deň dokonalý mejkap

Vravíte si, že nanášanie mejkapu nie je žiadna veda? Možno máte pravdu, ale ak si na tom dáte skutočne záležať, bude to poznať na vašom vzhľade i sebavedomí.

Ak si teda myslíte, že máte v tomto smere čo zlepšovať, inšpirujte sa našimi tipmi.

1. Na začiatku pleť dôkladne vyčistite

Po noci sú na pokožke zvyšky odumretých kožných buniek, ktoré treba odstrániť. Využiť môžete šetrné čistiace gély alebo pleťové vody. Bez tohto kroku mejkap nikdy nenanášajte!

2. Naneste hydratačný krém s ochranným faktorom

Samozrejme, platí to v prípade, že nepoužívate mejkap, ktorý je s SPF faktorom. Takýto ochranný hydratačný krém ochráni vašu pokožku pred škodlivými slnečnými lúčmi, výborne ju hydratuje a mejkap sa vám bude lepšie nanášať.

3. Nepodceňujte korektory a bázy pod mejkap

Skôr, ako sa pustíte do nanášania samotného mejkapu, použite korektor, ktorým zamaskujete nevzhľadné kruhy pod očami. Odtieň voľte podľa potreby. Korektor naneste v tenkých prúžkoch a do pokožky ho jemne votrite prstenníkom. Ak chcete naozaj profesionálny mejkap, použite aj bázu pod mejkap. Bázy sú dobré na to, že pokožku zjemnia a dokonale pripravia na ten najdôležitejší krok – nanášanie mejkapu. Pozor, korektor ani bázu nikdy nenanášajte na očné viečka, bude sa vám rolovať. Použite špeciálny základ pod očné tiene. Potom naneste samotný mejkap.

4. Dodajte líčkam farbu

Farby na líčka by ste mali voliť podľa ročného obdobia a aktuálneho sfarbenia vašej pokožky. Používať v zime výrazné bronzové odtiene nie je dobrá voľba, veď nechcete vyzerať ako plagát. Radšej siahnite po jemnejších odtieňoch. V lete si môžete dovoliť viac „farby“.

5. Rúž nie je nutnosťou

Ak nie ste fanúšičkou rúžov, nemusíte ich používať alebo siahnuť iba po bezfarebnom balzame na pery, ktorý ich ochráni pred vonkajšími vplyvmi.

6. Nezabúdajte na krk a dekolt

Pri nanášaní mejkapu dbajte na to, aby ste ho dostratena rozotreli aj do oblasti krku a dekoltu. V prípade, že to neurobíte, bude vaša tvár pôsobiť, že je „odseknutá“ od krku a dekoltu. Preto si dajte na tom záležať.

7. Na zvýraznenie obočia používajte radšej tieň

Nie každá si vie prirodzene zvýrazniť obočie kontúrovacou ceruzkou. Ak medzi tieto dámy patríte aj vy, využite radšej vhodný očný tieň a obočie zvýraznite malým štetcom. 


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/pl%C3%A1%C5%BE-diev%C4%8Da-model-dr%C5%BEanie-make-up-1908865/