ZA VODNÝMI ZÁŽITKAMI NA JUHU SLOVENSKA

S júnom prichádzajú aj prvé plány na letné výlety, ku ktorým patria aj návštevy akvaparkov a kúpalísk. Ak hľadáte vhodné miesto na oddych s rodinou, južné Slovensko vám ponúka niekoľko zaujímavých miest.

THERMALPARK DUNAJSKÁ STREDA

Takmer uprostred Žitného ostrova sa na ploche 18 hektárov rozprestiera Thermalpark Dunajská Streda. Návštevníci nájdu v areáli 10 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou, ale aj množstvo zelene, ktorá rekreantom dopraje dostatok chládku počas horúcich letných dní.

Pozornosť návštevníkov upúta aj oddychovo-zábavná zóna v podobe prírodného jazera na kúpanie, ktoré ponúka rôzne zábavné atrakcie  a možnosť vykonávať rozličné vodné športy. Súčasťou prírodného jazera je aj vodný zážitkový park Wibit, ktorý sa tento rok rozrástol o nové zaujímavé prvky.

Najmenších návštevníkov v areáli čaká  detský bazén so šmykľavkou, detské ihrisko a pestrý animačný program. Nadšenci adrenalínu si môžu zadarmo vyskúšať vežu so 7 toboganmi, a na svoje si prídu aj fanúšikovia športu, ktorí ocenia multifunkčné ihrisko či možnosť zahrať si  plážový volejbal, stolný tenis alebo vonkajší šach.

Areál ponúka aj možnosť ubytovania v hoteli, ale ak chcete zažiť prázdninové dobrodružstvo, ubytovať sa môžete aj vo vynovenom kempe so sociálnym zariadením, kuchynkou, altánkom na grilovanie a s výhľadom na prírodné jazero. Pre milovníkov wellness služieb je aj počas leta k dispozícii saunový svet a masážne centrum.

Otváracia doba je denne od 9.00 - 21.00. Cena celodenného vstupu pre dospelého: 15€. Cena celodenného vstupu pre dieťa: 13€ (dieťa do 3 rokov zadarmo).

TERMÁLNE KÚPALISKO KOMÁRNO

Pár kilometrov od hraníc s Maďarskom sa nachádza ďalšie termálne zariadenie, ktoré vám poskytne miesto pre oddych počas teplých letných dní. Termálne kúpalisko Komárno pozostáva z 5 vonkajších bazénov, ktoré sú k dispozícii počas letnej sezóny, a 2 vnútorných bazénov s termálnou vodou, ktoré si návštevníci môžu vychutnať celoročne. V exteriéri sa nachádza trávnatá plocha s možnosťou zapožičania ležadiel.

Areál kúpaliska disponuje rôznymi zábavnými atrakciami. Na svoje si prídu športovci, ktorí si môžu zahrať plážový volejbal či stolný tenis. Milovníkov logických hier poteší aj gigantický šach v exteriéri. V rámci areálu Termálneho kúpaliska Komárno je možné v hlavnej budove kúpaliska využiť aj wellness služby a dopriať si masáže či saunu.
Otváracia doba je denne od 10.00 do 20.00. Cena celodenného vstupu pre dospelého: 9,50€. Cena celodenného vstupu pre dieťa: 7,50€.

VADAŠ THERMAL RESORT

Ďalším zaujímavým miestom, kde sa môžete osviežiť počas leta, je v Štúrove. Termálne zariadenie s rozlohou 30 hektárov ponúka návštevníkom 8 vonkajších a 6 celoročne otvorených bazénov s termálnou vodou. V areáli sa nachádza aj prvý bazén s vlnobitím na Slovensku. V mesiacoch jún, júl a august je otvorený atraktívny Toboganový park, v ktorom sa zabavia deti aj dospelí.

Vadaš Thermal Resort okrem bazénov ponúka rekreantom aj rôzne športové aktivity a multifunkčné športové ihrisko, lanový park či rybárske jazero. Návštevníci majú možnosť využiť aj viaceré možnosti ubytovania. Celoročne je k dispozícii Wellness hotel Thermal vrátane wellness centra, ale aj rôzne typy apartmánov, ktoré vám doprajú súkromie. Ak vás láka dobrodružstvo a zážitky, v blízkosti bazénového areálu sa nachádza Autokemping, ktorý je vybavený sociálnymi zariadeniami (sprchy toalety, umývadlá a kuchynské drezy). Vstup do bazénového areálu je možný priamo z kempingu.

Termálne kúpalisko je otvorené počas leta od 9.00 - 20.00. Cena celodenného vstupu pre dospelého: 15€. Cena celodenného vstupu pre dieťa: 11€b (dieťa do 3 rokov zadarmo).

KUPKO AQUATERMAL STREHOVÁ

Medzi mestami Lučenec a Veľký Krtíš leží Wellness rezort AQUATERMAL s celoročnou prevádzkou, ktorého súčasťou je aj letné kúpalisko Kupko Strehová. Novozrekonštruovaný areál kúpaliska ponúka návštevníkom 6 bazénov s termálnou vodou, miesto pre oddych, ale aj zábavu.

 Malí návštevníci sa potešia detskému ihrisku, bazénu so šmykľavkami, ale aj niekoľkým toboganom, o spestrenie dňa sa postarajú animátori, ktorí zabavia nielen deti, ale aj dospelých.  Zaujímavou adrenalínovou atrakciou je aj zelený tobogan, na ktorom sa návštevníci môžu spustiť na raftoch, a to vo dvojici alebo jednotlivo. Kupko Strehová poskytuje aj pieskové ihrisko pre plážový volejbal, ale aj iné športové možnosti.

Súčasťou komplexu je aj Hotel Aquatermal, ktorý je baby friendly a rodinám s deťmi ponúka priestranné rodinné izby, detský kútik a detské jedlá. Súčasťou hotela je aj zaujímavý wellness svet, ktorý naplní potreby aj tých náročnejších rekreantov.

Bližšie informácie o otváracích hodinách a cenách vstupného nájdete na stránke zariadenia.

EXOTICKÉ KÚPALISKO MIRAJ RESORT

Kúsok exotiky môžete zažiť aj na juhu Slovenska. V Lučenci sa nachádza kúpalisko, ktoré svojim návštevníkom ponúka výnimočný bazén so slanou morskou vodou, masážnymi tryskami a vodopádom. Dovolenkovú atmosféru dotvárajú aj palmy, piesočná pláž a pool bar, v ktorom si môžete vychutnať letné drinky.

Pre detských návštevníkov je pripravený detský bazén s atrakciami a do sýtosti sa môžete vyblázniť aj na toboganoch.  Súčasťou komplexu sú je aj multifunkčný kurt, na ktorom si môžete zahrať tenis.

Morské kúpalisko sa nachádza v komplexe, ktorý vám ponúka aj možnosť ubytovať sa s celou rodinou v zariadení Hotel Miraj Resort, jeho súčasťou je aj  wellness & spa s vnútornými bazénmi, vírivkami a saunami.

Exotické kúpalisko je návštevníkom k dispozícii počas letnej sezóny od júna do septembra. Otváracia doba je denne od 9.00 do 19.00. Cena celodenného vstupu pre dospelých a deti od 10 rokov: 12€. Cena celodenného vstupu pre dieťa od 5 rokov: 10€, pre dieťa do 5 rokov: 5€.