Výstavu 365 tvárí Piešťan otvorí koncert Roba Opatovského

Počas celého uplynulého roka robil fotograf Martin Ričány portréty ľudí, ktorých stretol v uliciach Piešťan. Každý deň zverejnil jeden portrét na sociálnych sieťach a teraz ich všetky predstaví na výstave.

Martin Ričány si dal na začiatku roka 2018 neľahkú úlohu – nafotiť 365 portrétov ľudí, ktorých stretne v uliciach Piešťan. Odvtedy na každý deň uverejňuje jednu fotografiu na Facebooku aj Instagrame a postupne tvorí pestrú mozaiku tvárí, ktorú verejnosti predstaví na výstave v Elektrárni Piešťany.

„Na fotografiách sú prevažne bežní ľudia, ktorí v tomto meste bývajú, pracujú alebo sú s ním iným spôsobom spätí. Ale sú tam aj ľudia, ktorí svojím menom a činmi prezentujú nielen Piešťany, ale aj Slovensko v zahraničí,“ hovorí fotograf Martin Ričány.

Začiatky boli podľa jeho slov ťažké, ale projekt je v Piešťanoch čoraz známejší a ľudia sa dokonca hlásia, aby sa mohli stať jeho súčasťou.

„Najradšej fotím starších ľudí. Starší človek má v tvári neobyčajné čaro. Vrásky vykresľujú osudy, skúsenosti, radosti aj starosti,“ dodáva autor.

Začiatkom tohto roka začal pracovať na tom, aby svoju celoročnú snahu pretavil do výstavy. Portréty, ktoré v uliciach spravil, bude od 12. marca prezentovať v Elektrárni Piešťany. Vernisáž  začína o 17.30 h a bude spojená s koncertom Roba Opatovského, na ktorý je vďaka sponzorom vstup voľný.

Od 15. apríla si môžu výstavu pozrieť návštevníci piešťanského Auparku a neskôr zavíta aj do nákupných centier ďalších slovenských miest.


Facebooková udalosť k výstave: https://www.facebook.com/events/239790020235039/

Projekt 365 tvárí na Instagrame:
https://www.instagram.com/365_tvari_piestan/